اخبار داغ

قتل دختر دانشجو در آمل بر اثر یک شوخی !

تصویری با عنوان قتل دختر دانشجو در آمل یکی دیگر از شایعه های دنیایی فضایی مجازی می باشد که به دست ضد انقلاب ها هم رسید.

جزئیات قتل دختر دانشجو در آمل

اخبار مازندران : اخیرا تصویری در شبکه های اجتماعی دست به دست با عنوان قتل دختر دانشجو در آمل میچرخد که با بررسی و تحقیق متوجه شدیم این هم یکی دیگر از شایعه های دنیایی فضایی مجازی می باشد.

قتل , قتل دختر دانشجو , قتل دختر

ماجرا از آنجا شد که تصویر دختری آغشته به خون در فضایی بسته بر روی یک عکس به سرعت در اکثر شبکه‌های مجازی دست به دست می‌شد, گفته می‌شود دانشجوی دختر رشته حقوق در دانشگاه‌ آزاد اسلامی آمل با ضربه چکش به قتل رسیده است.

این تصویر شائبه‌های زیادی برای این دانشگاه و پرسش‌های زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است.

دانشجویی که این تصویر را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است در این باره به ایسنا می‌گوید: موضوع از آنجا شروع شد که ابتدا عکسی در صفحه اینستاگرام شخصی خود قرار دادم که هیچ ارتباطی به قتل دانشجو نداشت و صرفا تصویر یک لوکیشن بود.

وی اظهار کرد: متاسفانه یکی از افراد که فالور گروه بود عکس موردنظر را در صفحه مربوط به جمعی از دانشجویان این دانشگاه که عکس و نام دانشگاه درج شده بود قرار داد و در یک اقدام که به قول خودش شوخی بود را با عنوان “قتل دانشجوی دختر رشته حقوق در آمل” منتشر کرد.

فاطمه حبیب‌ پور افزود: در ادامه این شایعه‌سازی افراد دیگری با گرفتن عکس از این صفحه آن را در شبکه‌های مجازی به ویژه تلگرام منتشر کردند که با توجه به نام درج شده به زبان انگلیسی در بالای صفحه این شایعه به سرعت دست به دست چرخید.

وی تصریح کرد: این تصویر هیچ ارتباطی به دانشگاه نداشت و از جهت نوع پوشش و حضور پلیس با فرم نشان می‌دهد مکان حادثه ایران نیست.

متاسفانه با افزایش راه های ارتباطی در فضای مجازی, شاهد افزایش بی رویه اینگونه شایعات نیز شده ایم که بحرحال طبعات اجتماعی درستی را نخواهد داشت.

مجله شمالگردی

0