درمان استرس و اضطراب با جویدن آدامس

اگر شما هم زیاد دچار استرس و اضطراب میشوید, پیشنهاد میکنیم برای درمان استرس و اضرابتان جویدن آدامس را امتحان کنید.

درمان استرس و اضطراب

سلامت روان : اگر شما هم جزو ان دسته از افرادی هستید که زیاد دچار استرس و اضطراب میشوید, پیشنهاد میکنیم برای درمان استرس و اضرابتان جویدن آدامس را امتحان کنید.

استرس , درمان استرس , کاهش استرس , کاهش اضطراب , درمان اضطراب , راه های کاهش اضطراب , اظطراب , کاهش استرس , کاهش اضطراب

برای کاهش و درمان استرس و اضطراب راه و روش های گوناگونی وجود دارد اما جویدن آدامس یکی از بهترین آنهاست, راههای کاهش استرس و اضطراب یکی از عناوینی است که در دنیای مجازی بسیار جستجو می شود همین دلیلی برای محققان است تا در این زمینه بیشتر تحقیق و مطالعه کنند.

تاثیر جویدن آدامس برای رهایی از استرس و اضطراب :

میلیون ها تماشاچی فوتبال به این نکته توجه کرده اند که مربیان و بازیکنان فوتبال حرفه ای در کشورهای اروپایی به خصوص در تیم های مطرح مدام در حال جویدن ادامس هستند, این جویدن علتی دارد و آنهم رهایی از تنش ها و استرس و اضطراب مسابقات حساس است.

نتیجه تحقیقات و مطالعاتی که در زمینه کاهش استرس و اضطراب در Journal Of Prosthodontic Research منتشر شده بود حاکی از ان بود که جویدن 3 دقیقه آدامس تا حد قابل توجهی استرس و اضطراب را کاهش می دهد.

در این بررسی 20 من و 20 زن که از لحاظ شرایط روانی و محیطی در معرض استرس شدید بودند مورد بررسی و آزمایش قرار گرفتند و نتیجه ان بود که برای تخلیه و رهایی هر چه سریعتر استرس و اضطراب بهتر است آدامس را با شدت و فشار بیشتری بجوید.چروفسور اندی اسمیت از دانشگاه کاردیف مسئول این مطالعات بود که در رابطه با تاثیر آدامس در کاهش استرس و اضطراب گفت : ” در طی این سالها تحقیقات بسیاری در زمینه راههای کاهش استرس و اضطراب انجام داده ام اما جویدن آدامس البته با فشار و شدت بیشتر، سریعترین نتیجه را برای کاهش استرس و اضطراب داشته است.”

پس به یاد داشته باشید در زمان استرس و فشار عصبی شدید تنها کافیست یک عدد آدامس را با فشار و محکم بجوید.

سعی کنید از آدامس هایی استفاده کنید که عاری از هرگونه افزودنی های شیمیایی هستند, شاید قیمت این آدامس ها کمی گرانتر باشد اما در نظر داشته باشید یکی از دلایل افزایش سرطان استفاده از همین افزودنی های شیمیایی می باشد.

بخش سلامت روان مجله شمالگردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *