حشره کش ها باعث بروز سرطان در کودکان میشوند

متخصصان تحقیقی را روی تاثیر حشره کش ها بر کودکان شروع کردند و دریافتند حشره کش ها باعث بروز سرطان در کوکان خواهد شد.

عوامل بروز سرطان در کودکان

سلامت کودک : چشنگ لو با همکاری متخصصان این امر تحقیقی را بر روی تاثیر حشره کش ها بر کودکان شروع کردند که با توجه به نتایج به دست آمده دست یافتند حشره کش ها باعث بروز سرطان در کوکان خواهد شد.

سرطان در کودکان , سرطان , سزطان کودک , سرطان در کودک , کودکان سرطانی , درمان سرطان , بروز سرطان در کودک , سلامت کودک , سلامت کودکان , سرطان , دلیل سرطان , پیشگیری از سرطان

 

در این تحقیقات; کارشناسان به ارزیابی 16 تحقیق که در مورد ارتباط بین قرار گرفتن در معرض حشره کش های خانگی و سرطان های کودکی بوده اند, پرداخته و دریافتند کودکانی که با این حشره کش ها در تماس بوده اند نسبت به کودکان دیگر 47 درصد بیشتر به سرطان خون مبتلا شده اند.

” چنشنگ لو ” نویسنده ارشد این مطالعه از دانشکده سلامت عمومی ” هاروارد تی اچ چان ” در بوستون آمریکا گفت : باید به خاطر داشت که حشره کش ها برای از بین بردن ارگانیسم ها و موجودات زنده طراحی و تولید شده اند.

والدین می بایست از به کار بردن این مواد شیمیایی در نزدیکی محیط زندگی کودکان خود و فضاهایی که آنان ساعات زیادی را در آنجا می گذرانند, خودداری کنند.

در این بررسی متخصصان قرار گرفتن کودکان در معرض سه نوع حشره کش را مطالعه کردند که شامل حشره کش داخلی, حشره کش های فضای بیرونی و سم علف کش بودند و همچنین در مفصل ترین مطالعات نزدیک به 1200 کودک مبتلا به سرطان حضور داشتند.

این متخصصان مشاهده کردند کودکانی که در معرض سم علف کش قرار داشتند نسبت به کودکانی که تماسی با این نوع سم نداشتند 26 درصد بیشتر احتمال دارد به سرطان خون مبتلا شوند.

هرچند در این بررسی ارتباط بین مصرف حشره کش های فضای بیرونی و سرطان کودکان مشاهده نشد.

به علاوه, بلعیده شدن ترکیب های موجود در حشره کش ها هم می تواند باعث ایجاد مشکلات جدی تنفسی , پوستی و گوارشی , به خصوص در کودکان می شود.

با توجه به افزایش عارضه سرطان در کودکان , از خانواده ها خواهشمندیم عوامل پیشگیری را جدی بگیرند.

مجله شمالگردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *