اکسیر جوانی هم بالاخره کشف شد

اکسیر جوانی اخبار پزشکی : پژوهشگران روسی که سال هاست بر روی بدست آوردن راهی برای جوان تر ماندن تلاش میکنند اخیرا مدعی شده اند موفق به ساخت نمونه ای از اکسیر جوانی شده اند که تاثیر قطعی بر روی موش

اکسیر جوانی

اخبار پزشکی : پژوهشگران روسی که سال هاست بر روی بدست آوردن راهی برای جوان تر ماندن تلاش میکنند اخیرا مدعی شده اند موفق به ساخت نمونه ای از اکسیر جوانی شده اند که تاثیر قطعی بر روی موش های آزمایشگاهی داشته است.

اکسیر جوانی , محلول اکسیر جوانی , کرم اکسیر جوانی , اکسیر جوانی چیست , بدست آوردن اکسیر جوانی , جوان ماندن , جوانی , کرم جوان کننده

بر طبق این گزارش ویکتور چرنیافسکی پژوهشگر برجسته علوم زیستی و پزشکی روسیه در مصاحبه با خبرگزاری ایتارتاس جزییات این دستاورد را که هنوز مراحل آزمایشگاهی و حیوانی خود را می گذراند, اعلام کرد.

وی گفت : گروهی از متخصصان تمرکز خود را روی ساخت اکسیر جوانی جاودان برای انسان متمرکز کرده اند که پایه آن می تواند میکروارگانیسم های کشف شده در یخبندان دائمی باشد.

وی افزود : متخصصان در شرایط یخبندان دائمی توانسته اند در باقیمانده مغز ماموت ” یخ زده ای به نام ” یوکاگیر تجمع زیادی از باکتری های هوازی زنده را کشف کنند که بعد از فرآیندهای صورت گرفته و تزریق, جهش کیفیت زندگی موش های آزمایشگاهی را باعث شد.

به گفته چرنیافسکی, باکتری تزریق شده، شرایط موش های دریافت کننده را تغییر داده است، به گونه ای که آنها حتی می توانند در دوران پیری زادآوری کنند ولی باید این موضوع بررسی شود که این باکتری می تواند بر انسان نیز تاثیر جوان کننده داشته باشد یا نه ..

وی افزود : چهار درجه زیر صفر بهترین دما برای زندگی این باکتری های ۲۰ تا ۴۰ هزار ساله است.

لازم به ذکر است دانشمندان و محققان ایرانی نیز برای بدست آوردن اکسیر جوانی در حال تحقیق هستند و تا به حال به نتایجی امیدوار کننده رسیده اند.

مجله شمالگردی

0