رجبعلی خیاط تن به نیت دختر در خلوت نداد شد اولیای خدا !

از شیخ رجبعلی خیاط نقل است که ایشان راز رسیدن به سعادت و اولیای خدا شدن را در کنترل هوای نفسانی می داند.

رجبعلی خیاط و دختر عاشق

داستان آموزنده : از شیخ رجبعلی خیاط نقل است که ایشان راز رسیدن به سعادت و اولیای خدا شدن را در کنترل هوای نفسانی می داند.

رجبعلی خیاط , سخنان رجبعلی خیاط , داستان از رجبعلی خیاط , راز رجبعلی خیاط , شهوت , هوای نفسانی , عکس رجبعلی خیاط , داستان دینی , جملات دینی

خداوند متعال در سوره انبیاء آیه 35 قرآن می فرماید : نَبْلُوكُم بِالشَّرِّ وَالْخَيْرِ فِتْنَةً ; شما را از راه آزمايش به بد و نيك خواهيم آزمود.

جوانی از جناب شیخ رجبعلی خیاط پرسید که چطور این حال را به دست آورده اید, و ایشان در پاسخ راز تحول معنوی خود را چنین بازگو نموده است :

در ایام جوانی حدود ۲۳ سالگی دختری رعنا و زیبا از بستگان، دلباخته من شد و سرانجام در خانه‌ای خلوت مرا به دام انداخت، با خود گفتم: رجبعلی ! خدا میتواند چندین دفعه تو را امتحان کند, بیا یک بار تو خدا را امتحان کن ! و از این حرام آماده, به خاطر خدا صرف نظر کن, سپس به خداوند عرضه داشتم :

خدایا ! من این گناه را برای تو ترک می‌کنم, تو هم مرا برای خودت تربیت کن ..

آنگاه دلیرانه, همچون یوسف (ع) در برابر گناه مقاومت می‌کند و از آلوده شدن به گناه اجتناب می‌ورزد و به سرعت از دام خطر میگریزد, این کف نفس و پرهیز از گناه,,موجب بصیرت و بینایی او می‌گردد, بگونه ای که به گفته برخی دیده برزخی او باز می‌شود و آن چه را که دیگران نمی‌دیدند و نمی شنیدند, می‌بیند و می‌شنود،, به طوری که برخی اسرار برای او کشف می‌شود.

جناب شیخ در جمله ای توصیه می کنند : قیمت تو به اندازه خواست توست, اگر خدا را بخواهی, قیمت تو بی نهایت است و اگر دنیا را بخواهی, قیمت تو همان است که خواسته ای ..

گلچینی از سخنان آموزنده از رجبعلی خیاط ; اینجا کلیک کنید

زندگی نامه شیخ رجبعلی خیاط ; اینجا کلیک کنید

مجله شمالگردی

28+

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *