اضافه وزن باعث بروز تومور مغزی میشود

بر اساس تحقیق محققان این امر اضافه وزن می تواند خطر بروز تومور مغزی را افزایش دهد, طی این تحقیقات افراد باید وزن خود را کنترل کنند.

علت بروز تومور مغزی

سلامت : بر اساس تحقیق محققان این امر اضافه وزن می تواند خطر بروز تومور مغزی را افزایش دهد, طی این تحقیقات افراد باید وزن خود را کنترل کنند.

تومور مغزی , علت تومور مغزی , اضافه وزن , درمان اضافه وزن , درمان تومور مغزی , دلیل تومور مغزی , بروز تومور مغزی , علت بروز تومور مغزی ,

محققان آلمانی در تحقیقات خود دو نوع رایج تومور مغزی در بزرگسالان را مورد بررسی و مطالعه قرار دادند : گلیوما و منینگیوما

گلیوما یکی ازتومورهای اولیه سیستم عصبی مرکزی است که در نخاع یا مغز بروز می کند و منشا تومور از سلول های یاخته گلیال است, شایعترین محل تومور گلیوما مغز است.

۳۳ درصد کل تومورهای مغزی از نوع گلیوما است و منینگیوما نیز توموری است كه در غشا اطراف مغز یا نخاع شكل می‌گیرد و در بر دارنده ۳۰ درصد تومورهایی است که در مغز ایجاد می شوند.

براساس این تحقیقات بروز تومور منینگیوما در افرادی که اضافه وزن دارند به مراتب بیشتر است.

افرادی که شاخص توده بدن آن ها ۲۵ تا ۲۹.۹ است ۲۱ درصد و آنهایی که شاخص توده بدن آنها ۳۰ به بالا است ۵۴ درصد بیشتر احتمال دارد که گرفتار این تومور مغزی شوند.

همچنین  ; فعالیت های فیزیکی عاملی برای کاهش خطر بروز این تومور می باشد و در واقع انسانهایی که فعالتر هستند از لحاظ فیزیکی در حدود 27% نسبت به انسان هایی که فعالیت کمتری دارند, کمتر در خطر تومور منینگیوما قرار دارند.

اگر دارای اضافه وزن می باشید مطالبی که برای کاهش وزن و تناسب اندام در مجله قرار دادیم را بخوانید.

بخش سلامت مجله شمالگردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *