علت افتادن موخوره در مو و راه درمان آن چیست ؟

یکی از مهمترین دلیل موخوره در مو ارثی می باشد اما عوامل دیگری مانند استفاده بیش از اندازه از سشوار , رنگ مو و .. نقش بسزایی در پیداشدن موخوره در موی دارند.

عوامل افتادن موخوره در مو

سلامت مو : غلامرضا عشقی , متخصص بیماری های پوس و مو اظهار کرد : یکی از مهمترین دلیل و علت موخوره در مو ارثی می باشد اما عوامل دیگری مانند استفاده بیش از اندازه از سشوار , قرار گرفتن در معرض آفتاب , رنگ مو , دکلره , فر کردن موها , استفاده از ژل و اتو مو نیز نقش بسزایی در پیداشدن موخوره در موی دارند.

رنگ مو , دکلره , فر کردن موها , مو , موخوره , علت موخوره , درمان موخوره , عوامل موخوره , کوتاه کردن مو , درمان موخوره , دوشاخه شدن مو ,

 

عشقی با بیان اینکه موخوره به وضعیتی گفته می‌شود که در آن موها حالتی دوشاخه پیدا می‌ کند و تا زمانی که کوتاه نشود موخوره نیز تا انتهای ریشه مو ادامه پیدا خواهد کرد, افزود: به علت بلندی موها شیوع موخوره در خانم‌ ها بیشتر از آقایان است.

این متخصص پوست و مو گفت : بهتر است افرادی که دچار موخوره شده‌اند پس از استحمام یک میلیمتر از انتهای موهای خود را با روغن زیتون چرب کنند, این امر به بهبود و عدم تشدید موخوره کمک می‌کند.

همچنین تغذیه مطلوب و مصرف پروتئین، ویتامین‌ها، املاح و نوشیدن آب کافی در پیشگیری و درمان موخوره بسیار تاثیرگذار است.

لازم به ذکر است کراتینه کردن مو هیچ تاثیری در درمان موخوره ندارد و بهترین روش کوتاه کردن مو می باشد, گفتنی است از جدا کردن موهای دوشاخه شده خودداری کنید زیرا این امر موجب تشدید موخوره خواهد شد.

بخش سلامت مو , مجله شمالگردی

 

1+

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *