چرا نباید وسط غذا آب بخوریم ؟! آب موجب بیماری کبد چرب میشود !

نوشیدن آب وسط غذا موجب چه بیماری هایی میشود و چرا نباید وسط غذا آب بخوریم ؟

دلیل اینکه نباید وسط غذا آب بخوریم چیست ؟

آشنایی با بیماری ها : حتما تا به حال شنیده اید که نباید وسط غذا آب بخوریم اما تابه حال به این فکر کرده اید که دلیلش چیست ؟ در ادامه متوجه خواهید شد نوشیدن آب وسط غذا موجب چه بیماری هایی خواهد شد.

 بیماری کبد چرب , وسط غذا آب , خوردن آب وسط غذا , نوشیدن آب وسط غذا , نوشیدن آب وسط خوراک , غذا , چربی کبد , دلیل چربی کبد , درمان کبد چرب

جناب محمد دریایی که متخصص علوم زیستی و گیاهان دارویی می باشند اظهار داشتند  : پزشکان طب سنتی بر این عقیده هستند که خوردن چند نوع غذا با یکدیگر به معده آسیب وارد می‌کند و موجب اختلال هضم می‌شود و دردهای مفصلی نیز از پیامدهای خوردن چند غذا با یکدیگر است. همچنین بر هم خوری و با هم خوری بسیار به معده آسیب وارد می‌کند. سلامت معده یعنی سلامت همه اعضاء بدن ,خوردن غذا با معده پر در حالی که معده در حال هضم غذای قبلی است بسیار برای معده مضر است چرا که سیستم هوشمن بدن را به تحیر می‌ اندازد.

افزودن گلاب و زعفران به غذا اشتها را افزایش می‌دهد :

وی افزود : افزودن گلاب و زعفران به غذا خود مشام سیستم گوارش را صفا می‌بخشد و موجب افزایش اشتها میشود.

همیشه زمانی که عطش واقعی وجود دارد آب خورده شود عطش غیر واقعی را می‌توان از اینجا تشخیص داد که شخص با آب خوردن تشنگی اش برطرف نمی‌شود و به اصطلاح تشنگی کاذب دارد و در این زمان بیشتر به آب میل پیدا می‌کند.

افراد برای رفع تشنگی کاذب خود از آب گرم استفاده کنند :

دریایی خاطرنشان کرد : در این زمان بهتر است که افراد برای رفع تشنگی خود از آب گرم استفاده کنند و مقداری عسل در آن بریزند که می‌تواند بهتر تشنگی را برطرف کند.

همچنین همراه با غذا آب خوردن خیلی مضر است و باعث سوءهاضمه می‌شود.

یکی از دلایل بروز کبد چرب و تجمع چربی در کبد مصرف بلافاصله آب بعد از غذا است, مخصوصا اگر آب بسیار سرد باشد چرا که هضم غذا مختل می‌شود و کبد توانایی کارش کاهش پیدا می‌کند, همچنین نوشیدن آب سرد بعد از غذاهای گرم , ترشی‌ ها , شیرینی‌ ها و بعد از حمام به شدت مضر است.

توجه : متاسفانه بیماری کبد چرب در جامعه ی ما به دلیل رعایت نکردن مسائل سلامت بسیار بالاست, امیدواریم این مقاله توانسته باشد شروعی برای کاهش این بیماری شده و مفید واقع شود.

بخش سلامت مجله شمالگردی

1+

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *