آرایش زیاد باعث پوکی استخوان میشود !

یدالله سهرابی عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور هشدار داد آرایش زیاد و استفاده از بیش از حد از لوازم آرایشی موجب کاهش ویتامین D و در نهایت پوکی استخوان خواهد شد.

عوارض آرایش زیاد

سلامت : یدالله سهرابی عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور هشدار داد آرایش زیاد و استفاده از بیش از حد از لوازم آرایشی موجب کاهش ویتامین D و در نهایت پوکی استخوان خواهد شد.

پوکی استخوان , کاهش پوکی استخوان , علت کاهش پوکی استخوان , درمان پوکی استخوان , دلیل پوکی استخوان , آرایش زیاد , آرایش , لوازم آرایشی ,

وی ادامه داد با بیان اینکه میزان سرانه مصرف لبنیات در کشور کم است, اظهار کرد : صدا و سیما در این خصوص می‌تواند نقش موثری داشته باشد و با پخش برنامه‌های مختلف فضای کشور را در استفاده بیش از اندازه از لوازم آرایشی و استفاده بیشتر از نور خورشید و نیز لبنیات تغییر دهد.

ایشان با اشاره به اینکه ایرانیان از تغذیه اصیل و طب بوعلی سینا دور شده‌اند, ابراز کرد : در گذشته مادربزرگ‌ ها برای ایجاد بالانس در غذا و اینکه سردی آن گرفته شود, نکات زیادی را رعایت می‌کردند از جمله اینکه در ماست از کشمش و گل سرخ بهره می‌بردند, ولی در حال حاضر نسل جوان به این امر توجه ندارد که این امر خود موجب بروز بیماری‌ هایی می‌شود.

دکتر سهرابی با تاکید بر اینکه باید به تغذیه توجه بیشتری داشته باشیم, بیان کرد : تغییر نحوه غذای کودکان، توجه و نهادینه کردن ورزش خصوصا ورزش‌های همگانی از سطح مدارس و دانشگاه‌ها از جمله مواردی است که باید جدی گرفته شود.

وی همچنین خاطر نشان کرد : چاقی مفرط و فقر ویتامین سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد.

مجله شمالگردی

 

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *