اخبار فرهنگی

تک خوانی زنان در جشنواره موسیقی فجر تکذیب شد – اخبار فرهنگی

اخبار فرهنگی – رد تک خوانی زنان : حسین نوش آبادی, معاون حقوقی و پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی, ضمن رد خبر مطرح شده در برخی سایت‌های خبری ..

تکذیب تک خوانی زنان در جشنواره موسیقی فجر

شمال گردی : اخبار فرهنگی

حسین نوش آبادی, معاون حقوقی و پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی, ضمن رد خبر مطرح شده در برخی سایت‌های خبری درخصوص برنامه تک خوانی زنان در جشنواره موسیقی فجر اظهار داشت : هیچ مجوزی برای تکخوانی زنان در جشنواره موسیقی فجر ارائه نشده و آنچه برخی سایت‌ها نقل کردند مبنی بر اینکه قرار است یکی از اساتید موسیقی خانم در جشنواره موسیقی فجر تکخوانی کند از اساس غلط و کذب محض است.

اخبار , اخبار داغ , اخبار فرهنگی , اخبار ایران , اخبار روز , اخبار داغ روز , جدیدترین خبرها , مهمترین خبرها , خبر , خبر روز , خبر روز , سایت تحلیلی خبر , خبرهای روز , خبر ایران , اخبار سینما , خبر فرهنگی , خبر سیاسی , اخبار مذهبی , اخبار سیاسی , اخبار جهان , خبر جهان ,

حسین نوش آبادی تصریح کرد : آنچه وجود دارد برنامه گروه‌های همخوانی است که وزارت ارشاد در قالب چارچوب‌های قانونی و شرعی مجوز اجرای برنامه را به آنها ارائه داده است و این گروه‌ها نیز بر اساس همین مجوزها به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

وی یادآور شد: در واقع هیچ اتفاقی نیفتاده است که باعث نگرانی کسی بشود و ما نه در جشنواره و نه در غیر جشنواره مجوز تکخوانی به کسی نداده‌ایم و آنچه تاکنون اجرا شده و در آینده نیز اجرا خواهد شد, برنامه گروه‌های همخوانی است.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت ارشاد با اشاره به انتشار چندین باره اخبار نادرست در این خصوص توسط برخی سایت‌های خبری خاطرنشان کرد: بعضی از اخبار و مطالب غیرواقعی که بدون سند و به‌دروغ توسط برخی سایت‌ها منتشر می‌شود, مشمول پیگرد قانونی هستند. متأسفانه بعضی از سایت‌ها مجوز فعالیت هم ندارند که این در واقع جرم دوم آنها است؛ یکی فعالیت بدون مجوز و دیگری نشر اخبار دروغ.

نوش‌آبادی خاطرنشان کرد : این‌گونه فعالیت‌ها قطعاً به‌لحاظ حقوقی قابل پیگیری هستند و ما ابتدا تذکر می‌دهیم که اخبار بی‌اساس و دروغ منتشر نکنند تا مشمول پیگرد قانونی نشوند.

بنای وزارت ارشاد فعلاً بر برخورد قهری نیست.

ما علاقمندیم که همه بر اساس اصل امانتداری و انصاف در بیان اخبار, کمک کنند تا فضای فرهنگی جامعه به‌سمت پیشرفت و اعتلا برود, چراکه این‌گونه اطلاع رسانی‌های مغرضانه و جهت‌دار کمکی به پیشرفت کشور نمی‌کند.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت ارشاد افزود : کشور ما نیازمند توسعه و پیشرفت به‌ویژه در حوزه فرهنگی و هنری است, البته با رعایت چارچوب‌های پذیرفته شده ذیل سیاست‌های کلی نظام و منویات رهبری معظم انقلاب و با احترام به نظرات و دیدگاه‌های فقهای معزز و مراجع عظام.

حال اگر کسی بخواهد جلوتر حرکت کند و فضا را بسته جلوه بدهد مشکل از خودش است.

ما باید به‌دور از پیش‌داوری‌ها و قضاوت‌های عجولانه و فارغ از نگاه‌های شخصی و حزبی و گروهی به فضای فرهنگی کشور کمک کنیم.

معاون حقوقی و پارلمانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان خاطرنشان کرد : در دهه مبارک فجر نباید با انتشار اخبار نادرست مردم و هنرمندان را دچار تشویش و نگرانی کرد. باید برای ملت خودمان ارزش قائل باشیم.

هیچ کس راضی نیست حوزه پاک فرهنگ دستخوش رفتارهای غیرقانونی بشود و این را همه ما قبول داریم. لذا برخی به شایعات بی‌اساس دامن نزنند و با انتشار اخبار مجعول فضای فرهنگی جامعه را بی‌جهت ملتهب نکنند.

شمال گردی

ممتاز نیوز

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *