راهی برای آمرزش گناهان کبیره و صغیره

پیامبر رحمت صلّی الله علیه و آله فرمودند : هر مرضی , دارویی دارد و داروی گناهان , استغفار و طلب عفو از پیشگاه ذات پاک الهی است.

آمرزش گناهان

داروخانه معنوی : گناه و بخصوص گناهان کبیره رفته رفته عقل را ضایع و روشنی دل را کم و در نهایت اگر راه را از بی راهه تشخیص ندهیم خاموش میکند, برخی از ما انسان ها در مواقعی از زمان بر اثر یک اتفاق یا هرچیز دیگری که آن هم حکمت خداست از گناه هان خود خسته و شرمنده و به سراغ توبه می رویم. اما مگر میشود به همین راحتی گناه هایمان بخشیده شود ؟ طبیعتا به همین آسودگی ها نیست اما یادمان نرود خدا بخشنده و مهربان است و به وسیله ی پیامبران ص و امامان ع و بزرگانش بر روی زمین نسخه علاج این درد را نیز به ما آموخته است. در این خصوص راهی برای آمرزش گناهان کبیره و چه صغیره وجود دارد که در ادامه آن ا فرا خواهیم گرفت.

آمرزش گناهان صغیره , آمرزش گناهان کبیره , ذکر آمرزش گناهان , آمرزش گناهان , گناه , آمرزش گناه , گناهان کبیره , بخشش گناه کبیره , بخشیده شدن گناه کبیره , توبه از گناه , توبه , توبه گناه کبیره ,

پیامبر رحمت صلّی الله علیه و آله فرمودند:

لِکُلِّ دَاءٍ دَوَاءٌ وَ دَوَاءُ الذُّنُوبِ الِاسْتِغْفَارُ؛ هر مرضی , دارویی دارد و داروی گناهان , استغفار و طلب عفو از پیشگاه ذات پاک الهی است. ” وسایل الشیعه , شیخ حر عاملی , ج16 , ص68 ”

استغفار و طلب آمرزش , ابر رحمتی است که بر سر هر کس ببارد هم گناهانش را پاک نموده و هم نشاط و سر زندگی را برای او به ارمغان می آورد, از این رو همه به آن نیازمندند.

استغفار دارویی است که هم آثار مخرب گناه را در زندگی دنیایی انسان از بین می برد و هم عواقب و عوارض اُخروی آن را نابود می سازد.

حال که اینگونه است باید از دیگران هم طلب یاری نمود, باید کاری کرد که دیگران هم برای انسان طلب آمرزش نمایند, چرا که طلب استغفار دیگران به هدف اجابت نزدیک تر و در نتیجه امید به عفو و بخشش نیز بیشتر می گردد.

اما چگونه می توان طلب آمرزش دیگران را به سوی خود جلب نمود؟ برای این کار راه های زیادی به ذهن می رسد.

اما پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله راهی فراگیر و همگانی را بیان نموده و فرمود :

برای معلم قرآن تمام موجودات حتی ماهیان دریا , طلب آمرزش می کند. ” مستدرک الوسائل , ج 1, ص 288 ”

چنانچه در قرآن کریم در آیه 164 سوره مبارکه ” آل عمران ” آمده است که : به یقین خدا بر مومنان منت نهاد ( که ) پیامبری از خودشان در میان آنان برانگیخت تا آیات خود را بر ایشان بخواند و پاکشان گرداند و کتاب و حکمت به آنان بیاموزد, قطعاً پیش از آن در گمراهی آشکاری بودند ” که این آیه مبین مقام معلم قرآن است.

ذکرهای زیادی هم برای آمرزش گناهان وجود دارد منجمله مکرر فرستادن صلوات

مجله شمالگردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *