اخبار مازندران

برگزاری جشن خرمن در بابل

کامران ادبی فیروزجایی اعلام کرد همزمان با میلاد امام رضا ع و با توجه به این که در فصل برداشت محصول برنج هستیم, جشنواره فرهنگ بومی مازندران و جشن خرمن در بندپی بابل برگزار خواهد شد.
..

جشن خرمن در بابل

اخبار مازندران : کامران ادبی فیروزجایی اعلام کرد همزمان با میلاد امام رضا ع و با توجه به این که در فصل برداشت محصول برنج هستیم, جشنواره فرهنگ بومی مازندران و جشن خرمن در بندپی بابل برگزار خواهد شد.

اخبار مازندران , خبر مازندران , جشن خرمن , برگزاری جشن خرمن , جشن خرمن بابل , برگزاری جشن خرمن در بندپی , برگزاری جشن خرمن در بندپی بابل , جشن خرمن مازندران , جشن خرمن در بابل ,

این جشنواره با موضوعات مختلف در زمینه فرهنگ بومی و زندگی مردم بندپی و مازندران برگزار می شود.

اجرای مراسم خرمن سنتی ” جینگا ” و خرمن با تکنولوژی جدید، نمایشگاه صنایع دستی و غذاهای محلی در موضوعات مختلف, غرفه های صنایع دستی در زمینه های شغل های سنتی و یا فراموش شده منطقه همچون نمدمالی, پالان دوزی, آهنگری, مسگری, لاک تراشی و .. نمایشگاه عکس و کتاب های بومی از عکاسان و نویسندگان برجسته منطقه و استان, اجرای موسیقی سنتی توسط گروه موسیقی آهنگ و هنرمندی استاد محمدرضا اسحاقی و اسماعیل عبدی, اجرای موسیقی آیینی سرنا نوازی, اجرای بازی ها و نمایش های محلی, اجرای مسابقه چو خر سواری، غرفه ثبت نام برای داوطلبان اهدای عضو و ..  از جمله بخش های این برنامه شاد فرهنگی است.

جشن خرمن بندپی روز پنج شنبه پنجم شهریور 1394 از ساعت 16 تا 20 در زمین ورزشی روستای تهمتن کلا در 22 کیلومتری جنوب بابل به نشانی بابل, جاده شهید صالحی برگزار می شود.

برگزار کنندگان از عموم علاقه مندان برای شرکت در این جشن بومی مردمی دعوت کرده اند.

خاطرنشان می کنیم دهمین همایش احیا و پاسداشت بنافت هم با اجرای برنامه های فرهنگی و هنری، امسال در روستای جورجاده دودانگه ساری برگزار می شود.

این همایش از ساعت 16 تا 19 عصر 19 شهریورماه 94 به همراه موسیقی, بازی و پذیرایی محلی و بومی اجرا خواهد شد.

مجله شمالگردی

 

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *