اخبار گلستان

متقاضیان تعاونی دانش بنیان تسهیلات بلاعوض می گیرند.

امرالله عباسی , مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گلستان بیان داشت : افرادی که مبادرت به تشکیل تعاونی های دانش بنیان بنمایند تسهیلات بلاعوض دریافت می کنند.

تسهیلات بلاعوض برای متقاضیان تعاونی دانش بنیان

اخبار گلستان : امرالله عباسی , مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گلستان بیان داشت : افرادی که مبادرت به تشکیل تعاونی های دانش بنیان بنمایند تسهیلات بلاعوض دریافت می کنند.

وی اظهار کرد: اداره‌کل تعاون کار و رفاه اجتماعی به منظور ایجاد اشتغال جوانان جویای کار مبادرت به اجرا و مدیریت پنج طرح اشتغال‌زایی در سطح استان کرده است.

وی از تسهیل قوانین کسب و کار برای ورود فارغ‎التحصیلان دانشگاهی خبر داد و تصریح کرد: بر اساس این طرح فارغ‎التحصیلان یک سال فرصت دارند در محیط کار، کار کرده و پایداری شغلی خود را ارتقاء دهند.

ظرفیت توسعه اشتغال روستایی از اشتغال شهری بیشتر است :

مدیرکل تعاون, کار و رفاه اجتماعی گلستان از اجرای طرح تکاپو با همکاری اداره‌کل فنی و حرفه‎ای استان خبر داد و بیان داشت : طرح تکاپو به صورت پایلوت در گلستان انجام می‎شود در این طرح ظرفیت‎های بومی محلی شناسایی و در راستای توسعه اشتغال سرمایه‎گذاری می‎شود.

عباسی با بیان اینکه ظرفیت توسعه اشتغال روستایی از اشتغال شهری بیشتر است, خاطرنشان کرد : در مرحله دوم اجرای طرح تکاپو نسبت به توسعه اشتغال روستایی مبادرت می‎شود.

وی از اخذ مصوبه به منظور اجرای طرح اشتغال فارغ‎التحصیلان دانشگاهی در بخش مسکن خبر داد و گفت: کارفرمایانی که در بخش مسکن فعالیت می‎کنند حتما باید یک فارغ‎التحصیل مسکن را به عنوان مهندس ایمنی بکارگیری کنند.

بنگاه‎های اقتصادی باید مدیریت علمی شوند :

ایشان با بیان اینکه طرح توسعه تعاونی‎های دانش‎بنیان جزو یکی از پنج طرح اشتغال‌زاست, افزودند: کسانی که مبادرت به تشکیل تعاونی کنند 2 میلیون تسهیلات بلاعوض دریافت می‎کنند.

عباسی با اشاره به تاسیس سه مرکز مشاوره و راهنمایی در حوزه کارآفرینی گفت: سال گذشته سه مرکز مشاوره در حوزه کارآفرینی راه‎اندازی شد که افراد می‎توانند با مراجعه به این مراکز هدایت شغلی شوند.

وی بر ضرورت مدیریت علمی بنگاه‎های اقتصادی تاکید کرد و بیان داشت: بنگاه‎های اقتصادی به صورت مدیریت مالکی اداره می‎شوند در این بنگاه‎ها هرکس سرمایه‎گذاری بیشتری کند مدیریت بنگاه را به دست می‎گیرد که این رویکرد منجر به موفقیت نمی‎شود، اگر علم و تکنولوژی با یکدیگر هماهنگ نشوند امکان پایداری بنگاه‎های اقتصادی وجود نخواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه عدم استفاده و بسترسازی حضور تشکل‎های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی یک ضعف اساسی است، گفت: تشکل‎های مدنی استان ظرفیت‎های خوبی دارند که از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده نمی‎شود.

وی بر ضرورت ثبات شغلی با توجه به رویکردهای اقتصادی جامعه تاکید کرد و بیان داشت : عدم مهارت کافی و شناسایی فرصت‎های شغلی جدید از مهم‌ترین مشکلات کارجویان است که باید در این راستا چاره‎اندیشی شود.

شمالگردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *