اخبار سیاسی

آمریکا از حصر خلیج فارس توسط ایران میترسد – اخبار سیاسی

اخبار سیاسی : رزمایش خلیج فارس – فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ” دریادار علی فدوی ” در آغاز مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم ص که در منطقه عمومی تنگه ..

بستن خلیج فارس توسط ایران

شمال گردی – اخبار سیاسی

فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران ” دریادار علی فدوی ” در آغاز مرحله اول رزمایش پیامبر اعظم ص که در منطقه عمومی تنگه هرمز و جزیره لارک صورت گرفت با بیان اینکه در کل جغرافیای خلیج فارس متکی به کانال هستیم, اظهار داشت : 19 کانال در این محدوده وجود دارد که اگر بسته شود,  هیچ ترددی به جنوب خلیج فارس انجام نمی شود و این یکی از نگرانی های آمریکایی هاست.

خلیج فارس , اخبار , اخبار داغ , اخبار فرهنگی , اخبار ایران , اخبار روز , اخبار داغ روز , جدیدترین خبرها , مهمترین خبرها , خبر , خبر روز , خبر روز , سایت تحلیلی خبر , خبرهای روز , خبر ایران , اخبار سینما , خبر فرهنگی , خبر سیاسی , اخبار مذهبی , اخبار سیاسی , اخبار جهان , خبر جهان ,  , رزمایش خلیج فارس , رزمایش پیامبر , رزمایش پیامبر اعظم , رزمایش حضرت محمد , رزمایش در خلیج فارس

 

وی افزود : آمریکایی ها خودشان می گویند از جنگ دوم خلیج فارس به بعد 22 فروند از شناورهای پیشرفته آنها آسیب جدی دیده است که 19 مورد آنها ناشی از عملیات مین ریزی بوده است و سایر آنها در حملات هوایی و رزمی آسیب دیده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تصریح کرد : این در حالی است که در زمان آن جنگ ابتدایی ترین نوع مین ها در خلیج فارس به کار گرفته شده بود, اما از آن زمان تاکنون در تحقیقات دریایی سپاه فرآیندهایی را در حوزه مین ریزی به کار گرفته ایم که غیر قابل تصور است.

دریادار فدوی خاطرنشان کرد : مین هایی که در این مرحله از رزمایش بزرگ پیامبر اعظم ص در عملیات مین ریزی به کار گرفته شد, از نوع رزمی و تامینی بوده است.

وی خاطرنشان کرد : در سال های 2011 تا 2014 میلادی بزرگترین رزمایشی که آمریکا و متحدان آن انجام دادند برای مقابله با پدیده مین ریزی بوده است و هیچ موفقیتی در زمان جنگ برای مقابله با این پدیده نداشته اند.

شمال گردی

 

 

0