اخبار اجتماعی

بازی دارا و سارا ” عروسک های ایرانی “

مهدی باقری ” معاون تولید کانون پروررش ” خبر داد 2 بازی رایانه ای در حال تولید با کاراکترهای دارا و سارا میباشد که تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید.

ساخت بازی دارا و سارا

اخبار اجتماعی : مهدی باقری ” معاون تولید کانون پروررش ” خبر داد 2 بازی رایانه ای در حال تولید با کاراکترهای دارا و سارا میباشد که تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید.

وی ادامه داد در بازی ایران‌ شناسی , دارا و سارا به نقاط مختلف ایران سفر می‌کنند و با آداب و رسوم, موسیقی, غذا و طرز لباس پوشیدن مردم هر منطقه آشنا می‌شوند.

بچه‌ ها هم با دارا و سارا سفر می‌کنند و شهرها و استان‌ های مختلف سرزمین خود را می‌شناسند.

او همچنین به تولید بازی رایانه‌ ای با عنوان ” بازی سبک زندگی ” اشاره و بیان کرد : در قالب این بازی، بچه‌ ها را به طور غیر مستقیم با مفاهیم دینی و ارزش‌های اخلاقی چون احترام به پدر و مادر و مهربانی و انسان‌ دوستی آشنا می‌کنیم.

یکی دیگر از بخش‌ های این بازی رایانه‌ای, آشنایی با بازی‌ های قدیمی چون ” هفت سنگ ” است که می‌تواند سه نسل را دور هم جمع کند.

به گفته باقری, کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تاکنون ۴۵ بازی رایانه‌ای تولید کرده که دو عنوان ” سبک زندگی ” و ” ایران‌ شناسی ” نیز قرار بود تا پایان سال ۹۳ به فهرست این بازی‌ ها افزوده شود اما به دلیل وجود پاره‌ای مسایل, تولید این دو بازی رایانه‌ای تا پایان سال ۹۴ به‌طول می‌ انجامد.

معاون تولید کانون پرورش فکری در پاسخ به اضرورت وجود یک نوع پیوست فرهنگی اشاره و بیان کرد : ما به دنبال احیای عروسک‌ ها هستیم و می‌خواهیم یک پیوست فرهنگی بین تولیدات کانون وجود داشته باشد, یعنی علاوه بر نسل جدید عروسک های دارا و سارا که نمونه‌هایی از آن در نمایشگاه کتاب, ارائه می‌شود, فیلم, پویانمایی و کتاب دارا و سارا هم تولید می‌شود.

شمال گردی

1+

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *