اخبار گلستان

قتل جوان ترکمنی در گرمسار

اخبار گلستان : قتل جوانی از روستای سویجی وال ” سیجیوال ” از توابع شهرستان بندر ترکمن مردم منطقه را در بهت و غم فرو برد ..

قتل در گرمسار

اخبار گلستان : قتل جوانی از روستای سویجی وال ” سیجیوال ” از توابع شهرستان بندر ترکمن مردم منطقه را در بهت و غم فرو برد.

جوان مقتول 22 ساله بنام وحید ایری فرزند عبدی تنها فرزند ذکور خانواده بود, وی برای کار و امرار معاش راهی شهرستان گرمسار شده در یکی از کشتارگاه‌های مرغ حومه شهر بکار مشغول شد.
به گفته شاهدان عینی ماجرا در صبحگاه روز دوشنبه, مقتول با یکی از همکاران بلوچ خود پس از مشاجره لفظی، درگیری فیزیکی پیدا کرده با ضربه چاقو مجروح می‌شود، وحید ایری غرق در خون خود بدلیل عدم انتقال به موقع به بیمارستان و طول کشیدن تشریفات پذیرش بیمارستان قبل از رسیدن به اتاق عمل, دچار ضعف شده, جان به جان آفرین تسلیم می‌کند.
این اولین بار نیست که حوادث اینچنینی در سطح منطقه رخ می‌دهد : سال گذشته نیز یکی از جوانان بندرتورکمن که هنوز چند ماهی از ازدواجش نگذشته بود, بخاطر عدم شغل و درآمد مناسب برای تامین معاش خود راهی یکی از شهرستان‌ های دور شده بود، طی نزاعی به قتل رسید و خانواده‌ای را داغدار بجای گذاشت.
حدود 3 سال پیش نیز جوانی که بعد از ازدواج بجهت عدم کسب و کار مناسب برای انجام کارهای سنگین راهی غربت و شهری دیگر شده بود, انگشتانش در دستگاه گیر کرده و قطع شد و در عنفوان جوانی ناقص و معلول شد.
جوانان سختکوش و پاک منطقه که از انجام هیچ کار سخت و طاقت فرسا ابایی ندارند و بعلت نبود موقعیت‌ های شغلی کافی در منطقه تورکمن صحرا, همواره راهی شهرهای دور و حتی کشورهای همجوار می‌شوند, که معلوم نیست از لحاظ استانداردهای بهداشتی و سلامتی در چه وضعیتی بسر می‌برند.
سؤالی که اذهان عموم را مشوش می‌کند اینست : چرا از طرف مسئولین به وضعیت بیکاری در منطقه بطور جدی رسیدگی نمی‌شود تا شاهد حوادث تلخ اینچنین نباشیم و نیروهای کار و خلاق جوان ما در مناطق دیگر به اتلاف نرود ؟!

شمال گردی / تورکمن نیوز

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *