اخبار سیاسی

مرگ بالینی ابوبکر البغدادی , رهبر تروریست های داعش

دستگاه اطلاعاتی عراق از بستری شدن ابوبکر البغدادی خلیفه خود خوانده داعش در اسرائیل با وضعیتی رو به مرگ خبر داد ..

جزئیات خبر مرگ ابوبکر البغدادی

اخبار سیاسی : دستگاه اطلاعاتی عراق از بستری شدن ابوبکر البغدادی خلیفه خود خوانده داعش در اسرائیل با وضعیتی رو به مرگ خبر داد.

سرویس اطلاعاتی کشور عراق گزارش داد : تروریست های تکفیری داعش قصد دارند در واکنش به انتشار خبرهای مختلف درباره ی ” ابوبکر البغدادی ” خلیفه این گروه تروریستی, چندین فایل صوتی و تصویری از او منتشر کنند.

به نوشته پایگاه خبری  ” الیوم الثامن ” یک منبع در سرویس اطلاعاتی عراق اعلام کرد که داعش که از سوی یک موسسه جهانی موجود در یکی از کشورهای کوچک حاشیه خلیج فارس اداره می‌شود, چندین فایل صوتی و تصویری از ابوبکر البغدادی ضبط کرده تا در صورت زخمی شدن یا مرگ وی, تا زمان انتخاب جانشین برای او, این فایل‌ها را منتشر کند.

وی افزود : ابوبکر البغدادی که از ماه مارس گذشته زخمی شده است به یک بیمارستان اسرائیلی در جولان اشغالی انتقال یافته اما تاکنون تلاش‌ ها برای نجات او از مرگ بی‌ فایده بوده و اکنون وی دچار مرگ تدریجی بالینی شده است.

این منبع که خواست نامش فاش نشود گفت : یک درگیری محلی و عربی میان سرکرده‌ های مدعی خلافت در داعش ایجاد شده است اما اخباری در دست است که به احتمال زیاد فردی عراقی به ” ابوعلاء العفری ” از سرکرده‌های داعش در موصل جانشین بغدادی خواهد شد اما سرکرده‌های داعش در سوریه ” مانع ورود او به خاک سوریه می‌ شوند و او را نمی‌ پذیرند.

روزنامه ” گاردین ” در شماره اول اردیبهشت خود نقل از منابع آگاه مدعی شد که ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش در جریان یک حمله هوایی در مناطق غربی عراق، به شدت زخمی شده است.

بنا بر این گزارش ” یک منبع در عراق که با این گروه تروریستی مرتبط است ” به گاردین گفته است که در بغدادی در یکی از حملات ائتلاف در ماه مارس, دچار جراحات شدید شده است.

به گفته این منبع, جراحات بغدادی در ابتدا جان وی را تهدید می‌کرده, اما او به آرامی بهبود پیدا کرده است.

با این حال, وی هنوز کنترل فعالیت‌ های روزمره داعش را از سر نگرفته است.

شمال گردی / فارس

0