اخبار سیاسی

ابوعلا العفری رهبر جدید داعش شد !

خبری حاکی از آن است که پس زخمی شدن ابوبکر البغدادی در عملیت ارتش عراق , ” ابوعلا العفری ” معاون وی سرکردگی داعش را بطور موقت بر عهده گرفته است.

رهبری تروریست های داعش بدست ابوعلا العفری

اخبار سیاسی : خبری حاکی از آن است که پس زخمی شدن ابوبکر البغدادی در عملیت ارتش عراق , ” ابوعلا العفری ” معاون وی سرکردگی داعش را بطور موقت بر عهده گرفته است.

اخبار سیاسی , ابوعلا العفری , عکس ابوعلا العفری , تصویر ابوعلا العفری , داعش , تروریست های داعش , خبر سیاسی ,

به نقل از نشریه ” نیوزویک ” در گزارشی اعلام کرد که پس از آسیب دیدگی شدید ابوبکر البغدادی , رهبر گروه تروریستی داعش , در عملیات گسترده ارتش عراق , هم اکنون ” ابو علا العرفی ” جانشین وی شده است.

بر اساس این گزارش, العفری در سال 1998 و پیش از آنکه به یکی از اعضای ارشد القاعده تبدیل شود, به افغانستان سفر کرد و در سال 2004 با القاعده بیعت کرد.

در همین ارتباط, دکتر ” هشام الهاشمی ” از مشاوران دولت عراق ضمن تأیید این خبر, گفت : بر اساس گزارش هایی که بدست ما رسیده است, العفری به صورت موقت به عنوان سرکرده ارشد داعش منصوب شده است.

وی افزود : انتصاب العفری به عنوان سرکرده ارشد داعش پس از آسیب دیدگی شدید البغدادی صورت گرفت.

به گفته الهاشمی, العفری متولد منطقه ” الحضر ” موصل در استان نینوا است و می توان گفت که نقش وی در گروه های تروریستی بسیار برجسته تر از ابوبکر البغدادی است.

هاشم الهاشمی ادامه داد : پس از هلاکت ” ابو عمر البغدادی ” و ” ابو ایوب المصری ” ابو علا العفری به عنوان گزینه مد نظر بن لادن برای بر عهده گرفتن سرکردگی ارشد القاعده در عراق در نظر گرفته شده بود.

العفری بعد از پیدایش داعش در عراق , با ابوبکر البغدادی بیعت کرد.

وی که یک معلم فیزیک است به سرعت در گروه تروریستی داعش رشد کرده و خود را معاون ابوبکر البغدادی می نامد.

شایان ذکر است روزنامه انگلیسی ” گاردین ” اخیرا در گزارشی اعلام کرد که ابوبکر البغدادی به علت آسیب دیدگی شدید ناشی از حملات جنگنده های عراقی به مناطق غربی عراق دیگر قادر به اداره گروه تروریستی داعش نیست.

شمال گردی / مهر

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *