اخبار سیاسی

شکست عربستان در جنگ با یمن !

اخبار سیاسی : به نقل از تلویزیون خبری دولتی عربستان کشورهای عضو ائتلاف در بیانیه ای اعلام کردند به حملات خود در یمن پایان خواهن داد و پایان دادن به این ..

شکست عربستان در جنگ یمن

اخبار سیاسی : به نقل از تلویزیون خبری دولتی عربستان کشورهای عضو ائتلاف در بیانیه ای اعلام کردند به حملات خود در یمن پایان خواهن داد و پایان دادن به این حملات به منزله ی شکست عربستان است.

در گزارشی کشورهای عضو ائتلاف متجاوز به سرکردگی عربستان سه‌ شنبه شب در بیانیه‌ای, پایان عملیات خود در یمن و آتش‌ بس در این کشور را اعلام کردند.

ائتلاف متجاوز در ادامه این بیانیه اعلام کرد که ” مرحله بازگرداندن امید به یمنی‌ ها ” به منظور انجام عملیات سیاسی طبق قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل از نیمه‌ شب سه‌ شنبه هفته جاری آغاز می‌ شود.

پایان حملات ائتلاف متجاوز علیه یمن پس از 27 روز تجاوز متوالی و کشته و زخمی شدن هزاران شهروند بی‌ گناه یمنی اعلام شد.

” میم الشامی ” از مسئولان وزارت بهداشت یمن گفت : از آغاز تجاوزات سعودی تاکنون حدود 3 هزار نفر از مردم یمن کشته و زخمی شدند, الشامی گفت : از این میان 150 کودک یمنی به شهادت رسیدند.

از سوی دیگر, منابع وابسته به ارتش یمن تعداد تلفات تجاوزات هوایی عربستان به یمن را حدود 3000 و 5000 زخمی اعلام کردند.

این در حالی است که سازمان بهداشت جهانی امروز در بیانیه‌ ای اعلام کرد که از آغاز تجاوزات سعودی علیه یمن تاکنون، 944 نفر کشته و 3487 نفر زخمی شده‌اند.

پیش از اعلام این بیانیه, وزارت دفاع عربستان سعودی برای فراهم ساختن زمینه جهت توقف تجاوزات هوایی به یمن و اعلام آتش‌ بس تاکید کرد که تجاوزات جنگنده‌های سعودی منجر به از بین رفتن همه تهدیداتی شده است که در مرز دو کشور وجود داشت.

وزارت دفاع عربستان سعودی همچنین مدعی شد که موشک های بالستیک که در اختیار حوثی‌ ها در یمن قرار داشته است, منهدم شد.

فرماندهی ائتلاف متجاوز علیه یمن به سرکردگی عربستان سعودی برای مشروعیت بخشیدن به تجاوزات خود که به کشته و زخمی شدن هزاران نفر از مردم بی‌ گناه شده است, اعلام کرد که این تجاوزات برای پاسخ به درخواست عبدربه منصور هادی رئیس‎جمهور مستعفی یمن صورت گرفته است.

” احمد عسیری ” سخنگوی ائتلاف متجاوزان به یمن نیز دقایقی پس از اعلام رسمی پایان حملات به یمن با حضور در نشستی مطبوعاتی به تشریح چندین باره اهداف عملیات موسوم به ” طوفان قاطع ” پرداخت.

وی با ادعای موفقیت آمیز بودن عملیات طوفان قاطع، اعلام کرد : عملیات ما در تحقق اهدافش دقیق بوده و تعداد حملات هوایی ما علیه یمن به 2415 رسید.

شمال گردی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *