اخبار گلستان

سارقان گنبدکاووس به بهانه ازدواج اقدام به سرقت میکنند !

اخبار گلستان : سرهنگ محمدعلی عسگری از دستگیری سارقان گنبدکاووس که به بهانه و وعده ازدواج اقدام به سرقت طلا و جواهرات ..

شگرد جدید سارقان گنبد کاووس

اخبار گلستان : سرهنگ محمدعلی عسگری از دستگیری سارقان گنبدکاووس که به بهانه و وعده ازدواج اقدام به سرقت طلا و جواهرات میکردند, خبر داد.

وی در اين خصوص ادامه داد : اسفندماه سال گذشته در پی مراجعه خانم جوانی به كلانتری 11 شهرستان, موضوع سرقت به عنف توسط دو سارق حرفه‌ ای از وی به پليس گزارش شد.

وی ادامه داد : اين خانم جوان در اظهارات خود بيان كرد كه روزهای گذشته با مردی آشنا شده و روز حادثه نيز به همراه خودروی شخصی اين فرد در حال طي كردن مسيری بوده كه ناگهان فردی نقابدار به وسيله موتورسيكلت آنها را متوقف كرده و به همراه سلاح سرد آنها را تهديد و وسايل وي را به سرقت برده است.

فرمانده انتظامی شهرستان گنبدكاووس خاطرنشان كرد : پس از گذشت كمتر از دو هفته از اين واقعه, دو خانم ديگري با مراجعه به كلانتري 13 و پاسگاه آق آباد شهرستان, وقوع سرقت‌ های مشابه را گزارش كرده و شكايت خود را مطرح كردند.

وی ادامه داد : با بررسی اظهارات اين دو شاكيه, ماموران به اين نتيجه رسيدند كه به احتمال بالا افراد موثر در اين سرقت‌ها مشترک بوده و احتمال اقدام به سرقت‌های ديگر با همين سناريو نيز در روزهای آينده متصور است.

وی افزود : در همين راستا به دليل حساسيت موضوع, بررسی پرونده و شناسايی و دستگيری سارقان در دستور كار پليس آگاهی شهرستان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان گنبدكاووس تصريح كرد : كارآگاهان با انجام مصاحبه‌ های مختلف با شاكيان, دريافتند كه آنها به صورت اتفاقی و لحظه‌ای, چهره راكب موتورسيكلت را مشاهده كرده‌اند.

سرهنگ عسگری اضافه كرد : بر همين اساس چهره‌نگاری در دايره تشخيص هويت پليس اگاهی شهرستان انجام شد كه چهره مورد نظر با بانک اطلاعاتی پليس آگاهی مقايسه شد و ماموران به چهره فردی كه سابقه سرقت به عنف و شرارت در سطح شهرستان را داشته, رسيدند.

وی افزود : تصوير فرد مذكور در بين تصاوير افراد ديگر به رويت شاكيان رسانده شد كه شاكيان بلافاصله چهره متهم مورد نظر را شناسايی كردند.

فرمانده انتظامی شهرستان گنبدكاووس اظهار كرد : پس از شناسايی متهم, هماهنگی لازم با مرجع قضائی انجام و متهم در پاتوق مورد نظر كه بيشترين رفت و آمد را در آنجا داشته, پس از 24 ساعت تعقيب و مراقبت پليسی, دستگير شد و در بازرسی از مخفيگاه متهم, اقلام سرقتی مالباختگان كشف شد.

سرهنگ عسگری ادامه داد : متهم در اعترافاتش به پنج فقره سرقت به عنف اعلام كرد كه به همراه همدستش كه همان راننده خودرو بوده, طعمه‌ ها را انتخاب و سرقت‌ ها را انجام می داده است.

شمال گردی

0