اعتیاد جنسی در فضای مجازی !

بررسی اعتیاد جنسی : کم هزینه بودن و دسترسی آسان به اینترنت متاسفانه باعث این شده که هر روز بر تعداد معتادان به هرزگی جنسی بصورت آنلاین بیشتر شود.

اعتیاد جنسی در فضای آنلاین

بررسی اعتیاد جنسی : کم هزینه بودن و دسترسی آسان به اینترنت متاسفانه باعث این شده که هر روز بر تعداد معتادان به هرزگی جنسی بصورت آنلاین بیشتر شود. در ادامه اعتیاد جنسی در فضای مجازی را بررسی خواهیم کرد.

اعتیاد جنسی , اعتیاد جنسی آنلاین , اعتیاد جنسی در فضای مجازی , اعتیاد جنسی اینترنتی , اعتیاد به سکس , عوارض اعتیاد جنسی , دلیل اعتیاد جنسی , علت اعتیاد جنسی , درمان اعتیاد جنسی , هرزگی جنسی

در طی سالیان گذشته, پیشرفت های تکنولوژیک کمتری بوده اند که به صورت بالقوه توانایی ایجاد انقلابی در عرصه هایی هم چون آموزش , سلامتی , تجارت , سرگرمی و غیره داشته باشند.

اما اینترنت امروزه بستری را آماده نموده که تقریباً در تمامی زمینه‌ های یادشده انقلابی عظیم شکل گرفته است.

حال ممکن است این انقلاب ها مطابق با نظر ما و موافق با آن چه تفکر ما ایجاب می کند نباشد ؛ اما آن چه واضح است این است که اینترنت بدون شک جهان را برای انسان ها بسیار کوچکتر از آن چه تصورش را می کردند, نموده است.

به همین نسبت, با افزایش استفاده از اینترنت میزان جرائم سایبری نیز به طور موازی افزایش یافته است.

امروزه اینترنت اصلی ترین بستر در بروز اشاعه و انتشار یکی از مهم ترین جرائم اخلاقی دنیا یعنی روابط نامشروع جنسی شده است.

بر اساس تحقیقات اخیر در اکثر جوامع اروپایی و غربی , معتادان به س .. ک .. س سایبری مقدار قابل توجهی از وقتشان را به انجام فعالیت های جنسی آنلاین تخصیص می دهند و هرچه میزان اعتیاد آن ها بیشتر می شود, جنبه سرگرمی این جرایم کمتر شده و مضرات روحی و فیزیکی آن بیشتر در فرد نمود پیدا می‌کند.

تحقیقات دانشگاه استنفورد نشان داده است, از آن جایی که هیچ پایانی برای نوع تجربه ای که فرد در فضای سایبر مشاهده می کند وجود ندارد, لذا در طول زمان به سمت اشکال افراطی تری از انواع فیلم های مستهجن سوق پیدا می کند.

این امر باعث می شود که او درگیر واکنش های هیجانی آنی شده و گام به سوی برقراری رابطه هایی بردارد که از لحاظ روحی و جسمی برای وی بسیار خطرناکند.

علایم تشخیص اعتیاد به س..ک..س سایبری :

1_ مردان معتاد به رابطه جنسی سایبری, هم چون افراد فرو رفته در خلسه ؛ ساعت های متمادی از وقت خود را به نگاه کردن تصاویر و فیلم های مستهجن می پردازند و زنانی که دارای این نوع اعتیاد هستند بیشتر دوست دارند که به چت های تصویری آنلاین مرتبط با این فضا بپردازند.

2_ معتادان به این رابطه با وجود این که شاهد خطرات فیزیکی ناشی از این اعتیاد هستند نمی توانند اعتیاد به فعالیت های آنلاین خود را کنار بگذارند.

3_ آن ها پس از دیدن این تصاویر احساس گناه و پشیمانی دارند.

4_ اگر به هر دلیلی نتوانند در طول روز به انجام فعالیت های آنلاین و آفلاین جنسی بپردازند, احساس خشم و ناراحتی می‌کنند.

5_ افراد معتاد عموما همسرانشان را متهم به ناتوانی در ارضای تمایلاتشان می کنند. ( تمایلاتی که با دیدن انواع جدیدی از فیلم ها و تصاویر مستهجن, روز به روز جدیدتر و حیوانی تر می‌شود. )

6_ صمیمیت روابط عاطفی متاهلینی که دچار این نوع اعتیاد هستند, کم شده و آن ها در روابط جنسی با همسرشان نیز احساس هیچ گونه رضایتی نمی کنند لذا همین امر و سایر عوامل روحی و روانی مرتبط با آن باعث بروز طلاق می‌شود.

7_ کودکانی که پدر, مادر و یا والدین معتاد به س..ک..س سایبری دارند ؛ عموما فضای استرس زا و متشنجی را در خانه خود احساس می کنند و غالبا کمتر مورد توجه عاطفی والدینشان هستند.

8_ معتادان مجرد عموما آن چنان علاقه ای به ازدواج ندارند و عموما به سمت روابط جنسی کوتاه و زودگذر با افراد گوناگون, روی می‌آورند.

شمال گردی / گرداب

0