اخبار سیاسی

سناتور آمریکایی خواستار بمباران تاسیسات هسته ای ایران

تام کاتن سناتور جنگ طلب و تندروی آمریکا مدعی است اگر آمریکا بخواهد میتواند تاسیسات هسته ای ایران را نابود کند, وی خواستار بمباران تاسیسات هسته ای ایران و فلج کردن ایرانیان است
..

بمباران تاسیسات هسته ای ایران

اخبار سیاسی : تام کاتن سناتور جنگ طلب و تندروی آمریکا مدعی است اگر آمریکا بخواهد میتواند تاسیسات هسته ای ایران را نابود کند, وی خواستار بمباران تاسیسات هسته ای ایران و فلج کردن ایرانیان است.

اخبار سیاسی , تاسیسات هسته ای ایران , بمباران تاسیسات هسته ای ایران , بمباران هوایی تاسیسات هسته ای ایران , , سناتور آمریکایی

به نقل از یو اس ای تودی, تام کاتن سناتور جمهوری خواه و تندروی آمریکایی که بانی نامه به مقامات ایران نیز است در اظهاراتی گفت که حمله نظامی به تاسیسات هسته‌ای به گونه‌ای که باعث یک جنگ گسترده نشود می‌تواند در جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای موثر باشد.

سناتور ایالت آرکانزاس به یو اس ای تودی گفت : تواناییهای نظامی آمریکا حیرت آور است.

حملات هوایی اسرائیل به تاسیسات هسته‌ای سوریه و عراق و اظهارات خود باراک اوباما راجع به گزینه نظامی نشان می‌دهد که بمباران تاسیسات هسته ای ایران می‌تواند کاملا موثر باشد.

کاتن از مخالفان اصلی مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه 5+1 است و مدعی است که آمریکا امتیازات زیاد و خطرناکی به طرف ایرانی واگذار کرده است.

موضع گیریهای اخیر تام کاتن از جمله نامه اخیر وی به ایران که در آن گفته شده رئیس جمهوری بعدی آمریکا توافق احتمالی هسته‌ای را لغو خواهد کرد با واکنش تند مقامات کاخ سفید و همتایان وی در کنگره مواجه شده بود.

نماینده جمهوی‌ خواه مجلس سنای آمریکا روز چهارشنبه نیز بیان اینکه بمباران تأسیسات هسته‌ای ایران چند روز وقت می‌گیرد گفت جنگ با ایران شبیه جنگ عراق نخواهد بود.

کاتن به برنامه رادیویی ” واشنگتن‌ واچ ” گفته بود اقدام نظامی علیه ایران مانند جنگ سال 2003 عراق نخواهد بود و در عوض مشابه بمباران چهار روزه عراق در سال ۱۹۹۹ خواهد بود که به دستور «بیل کلینتون» انجام شد.

شمال گردی / فارس

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *