آل سعود نه آل یهود , شکسپیر نقش مهمی در وهابیت داشته است !

گفتگو با کارشناس ارشد موسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر (عج) حجت الاسلام سید محمد یزدانی در مورد نسبت خاندان آل سعود با آل یهود و تشکیل مذهب وهابیت ..

نسبت آل سعود با آل یهود

شمال گردی : گفتگو با کارشناس ارشد موسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر (عج) حجت الاسلام سید محمد یزدانی در مورد نسبت خاندان آل سعود با آل یهود و تشکیل مذهب وهابیت .

حجت الاسلام سید محمد یزدانی : آل سعود از قبیله عنزه یا همان یهودیان خیبر هستند, جالب است که انگلیسی‌ ها به آن‌ها می‌گفتند : شما از قبیله عنزه هستید و ما شما را دوست داریم !

آل سعود , قبر حضرت هود , خاندان آل سعود , پیامبر , تشکیل آل سعود , جد آل سعود , آل سعود کیست , آل یهود , وهابی , وهابیت , تشکیل وهابیت

گفتگو :

در نسب خاندان آل سعود دو نکته بسیار مهم وجود دارد :

1:  آن‌ها از قبیله عنزه یهود خیبر هستند.

2 : نسل آن‌ها به ربیعه‌ بن مانع می‌رسد.

نکته اول ثابت می‌کند که آل سعود ؛ همان آل یهود هستند و نکته دوم ثابت می‌کند که آن‌ ها یکی از همان دو شاخی است که پیامبر صلی الله علیه وآله پیش‌ بینی کرده است.

این‌ ها نسل اندر نسل به یهودیان ساکن خیبر می‌ رسند که با پیامبر (ص) در جنگ‌ های مختلف شدیداً دشمنی کردند و بالاخره این قلعه توسط امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب (ع) فتح شد, اگر این‌ ها تا این اندازه با امیرالمؤمنین (ع) دشمنی و جسارت می‌کنند, دلیلش همان است که قلعه خیبر به دست آن حضرت فتح شد و این‌ ها ناراحت هستند و کینه ایشان را به دل دارند, اگر امروز یهودی‌ ها و آل سعود در یک جبهه هستند, به همین دلیل است که آل سعود از یهودیان خیبر به شمار می‌رود.

از طرفی دیگر جد بزرگتر این‌ ها آقای وهیب بوده و خانواده آن‌ ها معروف به خانواده الوهبه بودند, این هم از نکات مهم است که اگر به این‌ها ” وهابی ” می‌گویند از نام محمد بن عبدالوهاب گرفته نشده ؛ بلکه به دلیل این است که این‌ ها از خانواده وهبه هستند.

روایتی از رسول خدا (ص) در صحیح بخاری می‌خوانم که شاخ شیطان از هم پیمانی دو قبیله ربیعه و مضر به وجود می‌آید : روایت 3302 از صحیح بخاری : ایمان در یمن است ( منظورش اویس قرن است یا سید یمانی نمی‌دانیم ) و سنگدلی در دو قبیله ربیعه و مضر است و شاخ شیطان هم از این دو قبیله به وجود می‌آید.

پیامبر (ص) یک توصیه می‌کند : ” لئن أنا أدرکتهم لأقتلنهم قتل عاد” , اگر من آن‌ ها را درک کنم و دستم به آن‌ها برسد, آن‌ ها را می‌کشم,  همان طور که خداوند قوم عاد را کشت.

یکی از پیش‌ بینی‌ های پیامبر (ص) در باره خروج وهابیت, این است که خوارج آخرالزمان ویژگی اصلی آن‌ ها این است که آن‌ ها سرشان را همیشه می‌تراشند و ریش خود را بلند می‌گذارند و سبیلشان را کوتاه می‌کنند و لباسشان کوتاه است.

عبد العزیز بن سعود رئیس حکومت عربستان, به پای سر پرسی کوکس افتاد و اعلام کرد که آقای پرسی کوکس هم پدرم بود و هم مادرم, او مرا ساخت و من را از هیچ به این مقام رساند ( که رئیس منطقه حجاز هستم ), برای من مشکلی نیست, اگر دستور دهد که نصف عربستان را به او بدهم, بلکه تمام عربستان را به او تقدیم کنم.

در کتاب بعثه الی نجد مطالب جالب دیگری هم هست, از جاسوس دیگر که با نام ویلیام شکسپیر است, البته نه آن نویسنده معروف انگلیسی, این فرد یک فرمانده نظامی بوده است.

در کتاب جواسیس العرب, نوشته ریاض نجیب رئیس, از تاریخ شناسان معروف معاصر آمده که نام او ولیام هنری ارفیان شکسبیر از انگلیسی‌ ها مقرب به دستگاه ملک عبدالعزیز بود, وی فرماندهی قسمت اصلی سپاه ملک عبدالعزیز یعنی توپخانه را به عهده داشت که توسط نیروهای آل رشید در 24 ژانویه سال 1915 میلادی کشته شد.

در خانه کعبه‌ ای که الآن است, در اطراف این خانه حدود 300 نفر از پیامبران گذشته دفن هستند و آقای حلبی ( متوفی 1044 )  مفصل در این باره می‌گوید : بین رکن و مقام و زمزم قبر 99 پیامبر است, همچنین در کعبه و اطراف کعبه 300 پیامبر دفن هستند.

حال اینکه همه وهابیون در آنجا نماز می‌خوانند, اگر نماز خواندن روی قبر جایز نیست, پس نماز وهابیون در آنجا اشکال دارد و باطل است ؟! قبر حضرت هود (ع), حضرت صالح (ع) , شعیب (ع) ,  اسماعیل (ع) و .. در آنجاست.

شمال گردی / فارس

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *