وضعیت تاسف بار آب شرب در منجلو گالیکش

با وجود تلاش های مردمی , دولتی بعد از انقلاب اسلامی برای حمایت و آبادانی مناطق محروم هنوز هم مناطقی دور افتاده مثل منجلو
..

آب شرب منجلو گالیکش

اخبار اجتماعی : با وجود تلاش های مردمی , دولتی بعد از انقلاب اسلامی برای حمایت و آبادانی مناطق محروم هنوز هم مناطقی دور افتاده وجود دارند در کشور که نیاز هست مسئولین کمی بیشتر تحقیق کنند, روستای منجلو گالیکش این روزها به توجه مسئولین نیاز دارد.

منجلو , آ ب منجلو , آب منجلو , آب شرب منجلو , منطقه محروم , آب منطقه محروم

روستای دور افتاده منجلو یکی از آن روستاهاست که در فاصله 3 کیلومتری از جاده بین‌ المللی تهران – مشهد با مشکل آب شرب سالم روبروست.

پس از هر بارش باران و ذوب برف مردم روستای منجلو با مشکل گل‌آلودی آب‌ دست و پنجه نرم می‌کنند و باید برای تأمین آب شرب مصرفی به روستای دارآباد یا مهندس بروند.

گل‌آلودگی آب شرب روستای منجلو مشکل تازه‌ای نیست, بلکه مشکل کهنه‌ای است که هر بار آب چشمه مشروب کنند روستا پس از بار بارندگی گل‌آلود می‌شود.

دهیار روستای منجلو با اشاره به اینکه در فصل بارندگی و ذوب شدن برف همیشه مشکل گل‌آلود بودن آب راداریم, گفت : بارندگی‌های خوبی که از اواخر سال گذشته تا به امروز در گالیکش ادامه دارد آب شرب روستا را به حدی گل‌ آلود کرده که می‌توان ذرات معلق در آب را با چشم غیرمسلح نیز دید.

عبدالحمید میکانی افزود : مشکلات آب روستای ما خیلی طولانی شده, مردم محل از مشکل آلودگی و قطعی آب رنج می‌برند و طی نامه بارها از مسئولین خواسته‌ایم تا با ورود آب شرب سالم به شبکه آب‌ رسانی روستا منجلو را تحت پوشش آبفار ببرند اما تاکنون در این خصوص هیچ‌گونه اقدامی صورت نگرفته است.

به گفته دهیار روستای منجلو درصورتی‌که این مشکل و نیاز اولیه مردم روستا برطرف نشود شاهد مهاجرت برخی از اهالی به شهر خواهیم بود.

وی اظهار داشت : منبع آب شرب روستا 10 سال قبل توسط جهاد سازندگی ساخت شد و پس از هر بار بارندگی و گل‌آلود شدن آب پر از گل‌ولای می‌شود.

میکانی با اشاره به این مطلب که گل‌آلود شدن آب شرب روستا نگرانی‌هایی را در خصوص سلامت آب ایجاد کرده است گفت : آب گل‌آلوده باعث شیوع بیماری‌ های گوارشی و سنگ کلیه در مردم روستا شده است.

دهیار روستای منجلو گفت : امکان کلرزنی مادر در منبع آب روستا به دلیل گل‌ولای زیاد وجود ندارد و به خانواده‌ها کلر داده می‌شود تا در آب شرب خود بریزند.

وی افزود: خانواده از کلرهایی که در اختیارشان قرار داده می‌شود استفاده نمی‌ کنند و یا به‌درستی استفاده نمی‌کنند که این باعث بروز مشکلاتی برای آن‌ها شده است.

به گفته میکانی بارها شبکه بهداشت و درمان شهرستان گالیکش در خصوص مشکلات بهداشتی و خطرات احتمالی آب شرب روستا اخطار داده اما تاکنون خواسته کوچک و اولیه مردم روستا توسط مسئولین ترتیب اثر داده نشده است.

یکی از اهالی روستایی منجلو هم بابیان اینکه باران رحمت خدا است، ما باران را دوست داریم ولی دعا می‌کنیم نیاید, اظهار داشت : وقتی باران می‌آید تمام آب شرب روستا گل‌آلود می‌شود و ما باید برای تهیه آب, آب‌معدنی بخریم یا به روستاهای اطراف برای آوردن آب شرب برویم که هم هزینه و وقت زیادی از زندگی ما می‌گیرد.

وی خاطرنشان ساخت : مردم روستا به خاطر نگرانی از خطراتی که در اثر نوشیدن آب برای آن‌ها ایجاد خواهد شد ماه‌های گذشته اظهار نارضایتی خود را با نوشتن نامه مبنی بر غیرقابل‌ شرب بودن آب روستا به ادارات ذی‌ربط به جریان انداختند لیکن هنوز ترتیب اثر داده نشده و تقاضای رسیدگی از مسئولین داریم.

شمال گردی / نیکووه

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *