اخبار گیلان

12 دی ماه روز رشت اعلام شد

اخبار گیلان : علیرضا حسنی , رییس کارگروه تخصصی انتخاب روز رشت و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری رشت از ثبت روز 12 دی ماه به عنوان روز رشت خبر
..

تاریخ روز رشت

شمال گردی , اخبار گیلان : علیرضا حسنی , رییس کارگروه تخصصی انتخاب روز رشت و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری رشت از ثبت روز 12 دی ماه به عنوان روز رشت خبر داد.

اخبار گیلان , تاریخ روز رشت , روز رشت , زمان روز رشت , خبر گیلان , اخبار رشت

وی اظهار داشت : شهرداری رشت در راستای افزایش بهره وری و توانمند سازی ظرفیت نهادی خود و بررسی کارشناسی تخصصی موضوعات شهری اقدام به تعیین 13 و تایید عناوین کارگروه های تخصصی نمود.

وی افزود : یکی از این کارگروه ها که به منظور بهره مندی از پتانسیل نیروهای انسانی ایجاد گردید , کارگروه تخصصی ( انتخاب روز رشت ) بود که با هدف هویت بخشی , احیای سنت های بومی و شناسایی ظرفیت های گردشگری , تاریخی , فرهنگی و .. با اتکا به توانمندی مفاخر , صاحب نظران ،متخصصین , اساتید و دانشگاهیان شروع به فعالیت نمود.

رییس کارگروه تخصصی روز رشت تصریح نمود : اعضای کارگروه تخصصی روز رشت با برگزاری نشست های مختلف با اساتید , دانشگاهیان , مفاخر , نخبگان و انتشار فراخوان عمومی , دریافت نظرات شهروندان به طرق مختلف و تهیه تقویم مشخص از تمامی مناسبت ها نسبت به انتخاب روزی مناسب برای شهر رشت اقدام نمودند و سرانجام با بررسی های لازم , 12 دی ماه ( روزی که رشت در 457 سال پیش به عنوان مرکز سیاسی، فرهنگی , اجتماعی , اقتصادی استان گیلان انتخاب گردید ) و همچنین از قدمت تاریخی بسیاری برخوردار است را به عنوان روز رشت در نظر گرفتند.

علیرضا حسنی گفت : برای روز و هفته رشت قطعاً برنامه های مختلفی اجرا خواهد گردید که موجبات خرسندی شهروندان و تمامی میهمانان را فراهم می نماید.

حسنی افزود : در پایان جا دارد از اعضای محترم شورای اسلامی , سرپرست شهرداری , تمامی مفاخر و صاحب نظرانی که به منظور انتخاب روز رشت زحمات زیادی تقبل نمودند , تشکر و قدردانی نمایم و این مطلب را نیز یادآور شوم که اجرای برنامه های هفته رشت مستلزم همکاری و مشارکت دستگاه های فرهنگی و ادارات مختلف می باشد تا با همراهی مقامات ارشد و اجرایی استان بتوانیم در تقویم رشت , روز و هفته به یاد ماندنی را برای آیندگان مان ثبت نماییم.

شمال گردی

دیار میرزا

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *