اخبار گلستان

پرورش 3 ملیون ماهی زینتی در استان گلستان

اخبار گلستان : مدیر کل شیلات استان گلستان گفت : پرورش ماهی های زینتی به دلیل اینکه در یک محیط کوچک 30 متر مربعی نیز امکان پذیر است, به عنوان یک شغل خانگی
..

پرورش ماهی زینتی در استان گلستان

شمال گردی – اخبار گلستان : مدیر کل شیلات استان گلستان گفت : پرورش ماهی های زینتی به دلیل اینکه در یک محیط کوچک 30 متر مربعی نیز امکان پذیر است, به عنوان یک شغل خانگی محسوب میشود, لذا خانواده های گلستانی با کمک موسسات مالی اعتباری میتوانند درخواست تسهیلات بانکی در زمینه تولید ماهیان زینتی کنند.

قدس علوی خاطرنشان کرد : امسال حدود 2 میلیون و 900 هزار قطعه انواع ماهیان زینتی در استان تولید خواهد شد.

سیدجواد قدس علوی اظهار کرد : تعداد 12 کارگاه تولید انواع ماهیان زینتی در استان وجود دارد و به ازای هر 100 هزار قطعه ماهی زینتی برای یک نفر به طور مستقیم و برای دو نفر غیرمستقیم اشتغالزایی می‎شود.

وی با اشاره به میزان تولید سال گذشته, تصریح کرد: در سال گذشته تعداد 2 میلیون و 700 هزار قطعه ماهی زینتی در استان تولید شده است.

قدس‎علوی افزود : 25 درصد تولید استان پاسخگوی نیاز هم استانی‎های عزیز است و مابقی به کشورهای همسایه مانند عراق و ترکیه صادر می‎شود.

مدیرکل شیلات گلستان با بیان اینکه سرمایه‎گذاری در زمینه ماهیان زینتی مقرون به صرفه است، تصریح کرد : بازگشت سرمایه در یک دوره دو الی سه ساله است و تولید ماهیان زینتی درآمدزایی خوبی دارد.

به گفته وی, در راستای اقتصاد مقاومتی, شیلات استان از تمام ظرفیت‎های داخلی استفاده می کند تا صنعت پرورش انواع ماهیان زینتی را توسعه دهد.

قدس‎علوی خاطرنشان کرد : پرورش ماهیان زینتی به عنوان یک شغل خانگی نیز محسوب می‎شود و در یک محیط کوچک در سطحی حدود 30 مترمربع امکان‎پذیر است و خانوارهای گلستانی با کمک موسسه‎های اعتباری می‎توانند از تسهیلات بانکی خوبی در این زمینه برخوردار شده و درآمدزایی کنند.

وی ادامه داد با توجه به اینکه زندگی‎های امروزی با استرس همراه است, تماشای ماهیان آکواریومی استرس را کاهش می‎دهد و به دنبال آن می‎تواند باعث کاهش فشار خون نیز شود.

مدیرکل شیلات گلستان یادآور شد : داشتن یک آکواریوم در محیط خانه تاثیر به سزایی بر روان و جسم انسان می‎گذارد و تماشای جنب و جوش ماهی‎ها می‎تواند اثر بسیار مطلوبی بر تقویت ذهن، آرامش اعصاب و کاهش استرس در زندگی پر تنش کنونی داشته باشد.

شمال گردی

فارس

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *