آموزش باغبانی به زبان ساده – قسمت اول

روش‌های کاشت در مزارع تولید محصول با روش‌های کاشت در مزارع کوچک خانگی متفاوت می‌باشد…

آموزش باغبانی  آموزش کشاورزی  آموزش مزرعه داری  کاشت سبزیجات  باغبانی

آموزش باغبانی

آموزش باغبانی , آموزش کشاورزی , آموزش مزرعه داری , آموزش کاشت سبزیجات , کاشت سبزیجات , باغبانی , کاشت صیفی جات , کمپوست , بهترین کمپوست , غنی کردن خاک , اصلاح خاک , تبدیل حیاط خانه به مزرعه , کود دادن , کود , کشاورزی , باغداری , بستر کشت , کشت , زمین کشاورزی , کمپوست خانگی , کودهای طبیعی , کود طبیعی

آموزش کشاورزی

حیاط خانه در برابر مزرعه

روش‌های کاشت در مزارع تولید محصول با روش‌های کاشت در مزارع کوچک خانگی متفاوت می‌باشد. کاشت در مزارع تولید محصول به نوعی طراحی شده‌است که کل محصول در یک زمان خاص برداشت می‌شود، اما اگر شما بخواهید به همین ترتیب حیاط خانه خود را بکارید در یک زمان تمام محصول شما آماده برداشت می‌شود که در یک هفته آنقدر محصول خواهید داشت که امکان مصرف کردن آنها را ندارید، ولی برای هفته‌های بعد هیچ محصولی نخواهید داشت.
شما باید در حیاط پشت خانه طوری گیاهانتان را بکارید که مصرف روزانه شما را مهیا کند. برای این منظور هر هفته اقدام به کاشت چند عدد تخم یا نشاء کنید؛ با این کار شما نه تنها کار باغبانی و کشاورزی خود را تقسیم می‌کنید، بلکه میزان محصول خود را با مطابق مصرف خودتان تنظیم می‌کنید.

آماده سازی بستر کشت

آیا زمان آماده سازی زمین رسیده است؟ این اطلاعات به شما کمک خواهد کرد که زمین کشاورزی خود را آماده کنید. اگر اولین فصل کاشت خود را تجربه می‌کنید شما باید خاک زمین خود را به آزمایشگاه خاک داده و بر اساس نتیجه آزمایش، زمین خود را آماده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر، فصل زندگی خاک را با دقت مطالعه نمایید.

اصلاح خاک

کود دادن از مهم‌ترین مواردی است که در فصل برای زمین کشاورزی باید انجام شود. در بهترین حالت بهترین کمپوست (کود) کمپوستی است که خودتان درست کرده‌اید.
کمپوست‌های خانگی به خاطر ساخته‌شدن از باقی‌مانده مواد غذایی مختلف دارای کیفیتی به مراتب بهتر از کمپوست‌هایی است که به صورت صنعتی تولید می‌شوند. اضافه کردن کمپوست مرغوب به خاک باعث می‌شود خاک شما دارای بافتی سبک و زهکشی خوب و افزایش قابل توجه میکرو ارگانیزم‌های خاک شود.
بر اساس کیفیت خاک به میزان ۲/۵ تا ۷/۵ سانتی‌متر کمپوست به خاکتان اضافه کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم که به همراه کمپوست از کودهای طبیعی مانند خون، استخوان و کلسیم که هر کدام از این موارد، مواد غذایی مختلفی را به خاکتان اضافه خواهند کرد استفاده نمایید. اکنون زمانی است که شما می‌توانید از نتیجه آزمایش خاک استفاده کنید. بااستفاده از آن شما می‌توانید مقدار لازم به خاکتان کود دهد؛ به جای آنکه مقدار زیادی کمپوست به خاکتان اضافه کنید. تمام این کودها به روی خاکتان اضافه می‌شود.

قسمت دوم را از اینجا بخوانید ⇐ آموزش باغبانی به زبان ساده – قسمت دوم

منبع: مجله شمالگردی

دسته ⇐ آموزش باغبانی

0