پرورش برگ بو در آپارتمان

گیاه یک ساله‌ای است که رشد پایینی دارد و در سرما مقاوم نیست. این گیاه را در آپارتمان می‌توان به صورت مینیاتوری درآورد…

پرورش برگ بو  سبزیجات  پرورش برگ بو در خانه  پرورش برگ بو در آپارتمان

کاشت برگ بو

پرورش برگ بو , سبزیجات , پرورش برگ بو در خانه , پرورش برگ بو در آپارتمان , کاشت برگ بو , برگ بو , کاشت سبزیجات در خانه , کاشت سبزیجات , کاشت سبزیجات در آپارتمان , آمورش باغبانی , آموزش کشاورزی

کاشت سبزیجات

برگ بو گیاه یک ساله‌ای است که رشد پایینی دارد و در سرما مقاوم نیست. این گیاه را در آپارتمان می‌توان به صورت مینیاتوری درآورد.
صبر زیادی داشته باشید تا بعداز قلمه زدن این گیاه شاهد ریشه‌زدن آن باشید چون ریشه‌زدن برگ بو تا شش ماه طول می‌کشد، پس بهتر است بوته برگ بو را از باغداران خریداری کنید و در موقع خرید مطمئن شوید که برگ‌ها عفونت شپشک نداشته باشند. این حشرات به صورت لکه‌های قهوه‌ای پشت برگ پدیدار می‌شوند و در صورتی که بخواهید گیاه سالم شود بایستی برگ‌ها را با برس به آرامی پاک کنید. این گیاه هوای گرم بیرون را دوست دارد اما برگ‌های آن در مقابل نور مستقیم خورشید می‌سوزد.
خاک گلدان برگ بو باید کاملاً غنی و زهکشی شده باشد. این گیاه زیر نور فلورسنت به خوبی رشد می‌کند، مدت نوردهی باید روزانه ۱۴ ساعت باشد. ساقه‌‌ها را از مرکز آن ببرید این کار باعث طعم خوب و از بین‌نرفتن روغن‌های فرار می‌شود.
برگ‌های این گیاه را می‌توان به عنوان تزیین سالاد استفاده کرد و برای طعم‌دادن به نوشابه‌های تابستانی آن را ۵ دقیقه در آب داغ بخیسانید و سپس آب آن را بگیرید و به آب میوه بیفزایید.
برای خشک‌کردن این گیاه برگ‌های آن را از کناره‌ها ببرید. خشک‌کردن این گیاه حدود ۱۵ روز وقت می‌خواهد.
مواظب باشید که برگ بو را با لارل ۱ اشتباه نگیرید لارل گیاهی سمی و خطرناک است و در مناطق جنگلی به صورت گسترده‌‍ای تولید می‌شود و متاسفانه در بعضی از لغت‌نامه‌ها معنی لارل را برگ بو ذکر کرده‌اند.

منبع: مجله شمالگردی

دسته ⇐ سبزیجات

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *