پرورش ریحان در فضای آپارتمان

ریحان گیاه یک ساله جذابی است با رگبرگ‌های نسبتاً برجسته که طعم خوش نعنایی دارد…

پرورش ریحان  سبزیجات  کاشت سبزیجات  کاشت سبزیجات در آپارتمان

کاشت ریحان در آپارتمان

پرورش ریحان , سبزیجات , کاشت سبزیجات , کاشت سبزیجات در آپارتمان , کاشت سبزیجات در خانه , آموزش کشاورزی , آموزش باغبانی , کاشت ریحان , کاشت ریحان در خانه , کاشت ریحان در آپارتمان , باغداری , کشاورزی , آموزش کاشت ریحان در خانه

کاشت سبزیجات

ریحان گیاه یک ساله جذابی است با رگبرگ‌های نسبتاً برجسته که طعم خوش نعنایی دارد. این گیاه از خانواده نعناست و عمدتاً در غاذاهای گوجه‌فرنگی دار و سالاد مورد استفاده قرار داده می‌شود و ما ایرانیان آن را با چلوکباب و نیز در سبزی‌خوردن مورد استفاده قرار می‌دهیم.
ریحان به خوبی در زیر نور خورشید و نیز در زیر نور مصنوعی پرورش می‌یابد. این گیاه را در یک چشم به‌هم دن می‌توانید بکارید و در زیر نور فلورسنت قرار دهید. نور را در ۱۲ سانتیمتری بالای گلدان قرار داده وبه مدت ۱۴ ساعت در روز آن را روشن بگذارید. واسطه تکثیر را دائماً مرطوب نگه دارید.
هنگامی که برگ‌های واقعی روی برگ‌های دانه پدیدار شد خاک و نهال را در یک گلدان بزرگ‌تری که استریل باشد منتقل کنید. می‌توانید گلدان نهال را در یک پنجره آفتابی قرار دهید تا یک بوته پر شاخ و برگ داشته باشید. گیاهتان را با کود مایع هر ۱۰ روز یک بار تغذیه کنید.
برای باغچه داخل آپارتمان ریحان معمولی بسیار رضایت بخش است. یک نوع ریحان با برگ سرخ مایل به صورتی وجود دارد که مورد استفاده در سالاد است. حضور رنگ صورتی تیره در شاخ و برگ سبز، منظره زیبایی را در باغچه آپارتمانی به وجود می‌آورد.
ریحان خوشبو کننده داخل آپارتمان می‌باشد. یک شاخه ریحان با برگ‌های انبوه را داخل آب داغ خیس کنید تا رایحه آن وارد فضای آپارتمان و منزلتان را خوشبو کند. برگ ریحان سوپ گوجه‌فرنگی را کامل می‌کند.ژله ریحان با کباب بسیار دلپذیر است. باید جوانه قسمت وسط ریحان قیچی شود تا از جوانه‌زدن جلوگیری کنید، درصورتی که جوانه وسط قیچی نشود مزه ریحان کاهش می‌یابد.
اگر شاخ و برگ رطوبت زیادی دارد هرچه زودتر قبل از اینکه قار و کپک رویش ظاهر شودآن را خشککنید.

منبع: مجله شمالگردی

دسته ⇐ سبزیجات

0