حشرات نابود کننده گیاهان آپارتمانی

آفیدها: این حشرات حدود ۳ تا ۴/۵ سانتی‌متر طول دارند و رنگ آنها سبز، صورتی، قرمز ویا سیاه می‌باشد…

حشرات نابود کننده گیاهان  گل و گیاه زینتی  دفع آفت گیاه

انواع آفت‌ های گیاهان

حشرات نابود کننده گیاهان , گل و گیاه زینتی , دفع آفت گیاه , انواع آفت های گیاه , آفت گیاهان آپارتمانی , آفت گیاهان , دفع آفت گیاهان آپارتمانی , حشرات نابود کننده گیاه , ازبین بردن آفت گیاه , سالم نگه داشتن گیاه انواع آفت گیاهان آپارتمانی , آفت گیاه , زرد شدن برگ گیاه , خشک شدن برگ گیاه

آفت گیاه

آفیدها:
این حشرات حدود ۳ تا ۴/۵ سانتی‌متر طول دارند و رنگ آنها سبز، صورتی، قرمز و یا سیاه می‌باشد. بعضی از آنها پاهای مومانند دارند و بعضی دیگر بالدار هستند. برخی از آنها پودری به نظر می‌رسند و سایرین به شکل پشم دیده می‌شوند. آفیدها به صورت خوشه‌ای روی گیاهان و به ویژه روی برگ لانه می‌کنند و عصاره آنها را می‌مکند. آفیدها از خود یک ماده چسبناک روی برگ‌ها به جای می‌گذارند.

کنه‌ها:
کنه‌های بالغ بسیار کوچک می‌باشند و بدون چشم مسلح قابل رویت نمی‌باشند. رنگ آنها قهوه‌ای سیر است و در زیر ذره‌بین نیمه‌شفاف و درخشان ظاهر می‌شوند. رنگ کنه‌های جوان سفید شیری است. کنه‌ها به برگ‌ها، ساقه، جوانه و گل حمله می‌کنند و سبب می‌شوند برگ‌ها پیچ بخورند و مجعد شوند و موجب خشک‌خشدن آنها می‌گردند. جوانه‌های کنه‌زده فرم خود را از دست می‌دهند و اغلب خط‌خط می‌شوند و رنگ‌های تیره خواهند داشت. کنه‌ها از یک گیاه به گیاه دیگر می‌خزند و به همین دلیل باید گیاهان از یکدیگر فاصله داشته باشند. برای کنترل کنه باید گلدان‌ها را در آب ولرم به مدت ۱۵ دقیقه غوطه‌ور سازید. دانه‌های ایسوتکس برای ازبین بردن کنه‌ها مؤثر واقع می‌شوند.

شته‌ها:
موجوداتی نرم هستند و زمانی که به گیاه حمله می‌کنند، گیاه خا‌ک‌آلود به نظر می‌رسد. تخم‌های شته به صورت خوشه‌ای هستند و به صورت توده‌‍‌های پنبه پیچیده شده‌اند. شته زمینی از سیستم ریشه تغذیه می‌کند. شته‌ها شیره گیاهان را می‌مکند. شما می‌توانید آن‌ها را با اسپری محلول آب و صابون ازبین ببرید.

اسکل (scale):
این حشره یک پوشش پوسته‌پوسته دارد و حدود ۳ سانتی‌متر طول و عمدتاً قهوه‌ای یا خاکستری رنگ هستند. بعضی از گونه‌های آن تخم گذارند و نوزاد آنها به صورت یک کیسه سفید از تخم‌ها بیرون می‌آیند و در پشت برگها به صورت لکه‌های قهوه‌ای به چشم می‌خورند. برای ازبین بدن آنها از اسپری محلول آب و صابون و یا پنبه آغشته شده به الکل استفاده کنید.

کنه عنکبوتی قرمز:
رنگ این حشره قرمز، سیاه و یا سبز مایل به زرد است. این حشره اغلب از زیر برگ تغذیه می‌کند. قسمت بیرونی را سوراخ و از شیره برگ تغذیه می‌کند. این حشرات رنگ گیاه را ازبین برده و گیاه را سفید می‌کنند و به نظر میرسد که کلروفیل گیاه ازبین رفته باشد. این آفت به صورت نخ‌های ابریشمی و یا تارهای عنکبوتی سرتاسر زیربرگ را می‌پوشاند. برای پی‌بردن به این آفت، یک کاغذ سفید را زیر برگ بگیرید و برگ را تکان دهید در صورت عفونت، کنه‌ها از روی برگ به روی کاغذ می‌ریزد.

مگس سفید:
یکی از رایج‌ترین حشرات گیاهان آپارتمانی است. این حشره در حدود ۳ سانتی‌متر طول و دارای چهار بال است. معمولاً در زیر برگ‌ها دیده می‌شود. در صورت وجود این حشرات برگ‌ها عاقبت زرد می‌شوند و می‌ریزند. شپش گیاهان معمولاً به همراه یک ماده شفاف چسبناک پوشیده شده‌اند.

منبع: مجله شمالگردی

دسته ⇐ گل و گیاه زینتی

0