بازی مازندرانی استوپ آزاد ( Stop Azad )

در این بازی ابتدا یک بازیکن به عنوان “گرگ بازی” انتخاب می‌شود که بازیکنان دیگر را تعقیب کند…

بازی استوپ آزاد  بازی های محلی  بازی استوپ هوایی

بازی مازندرانی استوپ آزاد

بازی استوپ آزاد , بازی های محلی , بازی استوپ هوایی , بازی اسپ آزاد , بازی استپ هوایی , بازی های مازندرانی , بازی های بومی , بازی های بومی مازندران , بازی مازندرانی استوپ آزاد , بازی های سنتی , بازی های قدیمی , بازی قدیمی استوپ آزاد , بازی قدیمی استپ هوایی

بازی های محلی

تعداد بازیکنان: ۸ تا ۱۰ نفر
جنس و گروه سنی: مردان و زنان، کودکان و نوجوانان
نوع بازی: گروهی
اهداف عمومی: حس رقابت سازنده، شادی و نشاط، هوشیاری، اطاعت از قوانین و مقررات، احساس تعلق تطابق یافتن با گروه، احترام به حقوق دیگران، استفاده از اوقات فراغت، انجام تفریحات سالم.
اهداف اختصاصی: توسعه سرعت کنش و واکنش و چابکی.

شرح بازی: در این بازی ابتدا یک بازیکن به عنوان “گرگ بازی” انتخاب می‌شود که بازیکنان دیگر را تعقیب کند. سایر بازیکنان باید فرار کنند. زمانی که گرگ به آن‌ها نزدیک شد، باید سر جای خود بایستند و دستان خود را جمع کنند و روی بازوان قرار دهند و بگویند «استوپ» و زمانی هم که در حال استوپ هستند بازیکنان آزاد با لمس کردن و با گفتن کلمه «آزاد» می‌توانند آن‌ها را آزاد کنند و تا موقعی که کسی آن‌ها را آزاد نکرده است، نباید دستان خود را باز کنند، اگر باز کنند به اصطلاح سوخته‌اند.
اگر همه آن‌ها در حال استوپ قرار گرفته‌اند و کسی نیست که آن‌ها را آزاد کند، یک نفر به عنوان گرگ انتخاب می‌شود و به دنبال آن‌ها می‌دود تا آن‌ها را بگیرد. گرگ هر بازیکنی را که بگیرد آن بازیکن هم گرگ می‌شود و باید دو نفری بقیه بازیکنان را تعقیب کنند. بازی به همین منوال ادامه می‌یابد.

منبع: مجله شمالگردی

دسته ⇐ بازی های محلی

1+

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *