مربای نارنج – مربای گیلانی

طرز تهیه: نارنج‌ها را طوری انتخاب می‌کنیم که هم تازه باشند و هم روی پوست آن‌ها لک نداشته باشد…

مربای نارنج  مربای گیلانی  طرز تهیه مربای نارنج  تهیه مربای نارنج

مربای نارنج گیلانی

مربای نارنج , مربای گیلانی , طرز تهیه مربای نارنج , تهیه مربای نارنج , مربا نارنج , طرز تهیه مربا نارنج , مربای نارنج گیلانی , مربای نارنج درسته , طرز تهیه مربای نارنج درسته , تهیه مربای نارنج درسته , مربا نارنج گیلانی , انواع مربا گیلانی , درست کردن مربای نارنج

مربای گیلانی

مواد لازم:

نارنج درشت ۶ عدد

شکر ۲ کیلوگرم

آب یک لیوان

هسته نارنج یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

نارنج‌ها را طوری انتخاب می‌کنیم که هم تازه باشند و هم روی پوست آن‌ها لک نداشته باشد. پوست نارنج‌ها را با سنگ‌پای تازه کمی می‌تراشیم تا سطح آن‌ها قدری صاف شود. بعد آن‌ها را چهار قاچ می‌کنیم (انتهای قاچ‌ها را تا آخر نمی‌بریم که از هم جدا نشود و نارنج درسته بماند). بعد هسته نارنج‌ها را حتی‌المقدور با احتیاط درمی‌آوریم. سپس در یک ظرف مقداری آب جوش می‌آوریم و نارنج‌ها را در آب جوش می‌جوشانیم. بعد نارنج‌ها را در صافی می‌ریزیم. دو سه بار دیگر نیز نارنج‌‌ها را به همین طریق می‌جوشانیم به طوری که پوست نارنج‌ها کاملاً نرم بشود. آن‌گاه در یک قابلمه لعابی یک لیوان آب می‌ریزیم و نارنج‌ها را در یک سطح (روی هم نباشند) در آن می‌چینیم و شکر را روی آن‌ها می‌پاشیم و می‌گذاریم با حرارت ملایم بپزد.
بعد یک قاشق غذاخوری هسته نارنج را که قبلاً در پارچه ململ (پارچه نازک) ریخته‌ایم، در یک فنجان آب سرد قرار داده‌ایم تا شیره آن گرفته شود، از آب درمی‌آوریم.

منبع: مجله شمالگردی

دسته ⇐ مربای گیلانی

4+

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *