مربای آلبالو – مربای گیلانی

طرز تهیه: برای تهیه مربا و یا شربت آلبالو خوش‌رنگ بودن آن مورد توجه است…

مربای آلبالو  مربای آلبالو گیلانی  مربای گیلانی  طرز تهیه مربای آلبالو

مربای آلبالو گیلانی

مربای آلبالو , مربای آلبالو گیلانی , مربای گیلانی , طرز تهیه مربای آلبالو , تهیه مربای آلبالو , درست کردن مربای آلبالو , دستور مربای آلبالو , پخت مربای آلبالو , مربا آلبالو , مربا آلبالو گیلانی , تهیه مربا آلبالو , طرز تهیه مربا آلبالو , دستور مربا آلبالو , آموزش پخت مربا آلبالو , پخت مربا آلبالو , عکس مربا آلبالو , انواع مربا , آلبالو

مربای گیلانی

مواد لازم:

آلبالوی قرمز خوش‌رنگ ۳ کیلوگرم

شکر ۳ کیلوگرم

طرز تهیه:

برای تهیه مربا و یا شربت آلبالو که خوش‌رنگ بودن آن مورد توجه است، بهتر است مربا یا شربت آن را در اوایل نوبر آلبالو، تهیه نماییم تا قرمز و خوش‌رنگ از آب در بیاید چون آلبالو وقتی که زیاد رسیده و سیاه شده باشد مربا و یا شربت آن خوش‌رنگ نخواهد شد.
برای تهیه مربا ابتدا دم آلبالوها را می‌گیریم. آلبالوها را می‌شوییم. هسته آن‌ها را با ماشین مخصوص هسته‌گیر یا با نوک یک چوب‌کبریت که تیز کرده باشیم و یا با دست، به شرظی که آلبالو له نشود و طرف دیگر آن یعنی سر آلبالو سوراخ نشود خارج می‌کنیم. در این فاصله که هسته‌ها را درمی‌آوریم، آلبالوها را در قابلمه لعابی می‌ریزیم و می‌گذاریم دو سه ساعت بماند. بعد ظرف را روی آتش تند و یکنواخت می‌گذاریم تا جوش بیاید.
یکی دو بار کف مربا را می‌گیریم (باید دقت نمود چون که این مربا خیلی زود سر می‌رود) بعد از آنکه جوش آمد، نیم ساعت برای طبخ آن کافی است. وقتی قوام آمد، آن را برمی‌داریم.
معمولاً شربت این مربا برای میوه آن زیاد است. شربت زیادی را صاف می‌کنیم. بعد از سرد شدن در شیشه می‌ریزیم و برای تهیه شربت تابستانی استفاده می‌نماییم.

منبع: مجله شمالگردی

دسته ⇐ مربای گیلانی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *