مربای پرتقال حلقه ای – مربای گیلانی

طرز تهیه: پرتقال‌ها را طوری انتخاب می‌کنیم که پوست کلفت و تازه باشند…

مربای پرتقال  مربای گیلانی  طرز تهیه مربای پرتقال

مربای پرتقال حلقه ای گیلانی

مربای پرتقال , مربای گیلانی , طرز تهیه مربای پرتقال , تهیه مربای پرتقال , مربای پرتقال حلقه‌‎ای , درست کردن مربای پرتقال , مربا پرتقال , تهیه مربا پرتقال , آموزش مربای پرتقال , مربای پرتقال گیلانی , دستور مربای پرتقال , دستور مربا پرتقال , مربای پرتقال حلقه ای , مربا پرتقال حلقه ای

مربای گیلانی

مواد لازم:

پرتقال پوست کلفت بدون لک ۳ کیلوگرم

شکر ۱/۵ تا ۲ کیلوگرم

آب پرتقال ۱ لیوان

طرز تهیه:

پرتقال‌ها را طوری انتخاب می‌کنیم که پوست کلفت و تازه باشند. آن‌ها را با برس تمیز می‌شوییم. پرتقال‌ها را با یک کارد تیز حلقه‌حلقه می‌بریم (هر پرتقال را تقریباً ۴ حلقه می‌کنیم.) حلقه‌های پرتقال را یک شب در آب سرد قرار می‌دهیم. صبح فردا مقداری آب را جوش می‌آوریم. حلقه‌های پرتقال را دقیقاً یک ربع ساعت در آن می‌ریزیم و می‌جوشانیم. بعد آن‌ها را در آب سرد قرار می‌دهیم و باز آب را جوش می‌آوریم و پرتقال‌ها را از آب سرد درمی‌آوریم ودر آن می‌ریزیم و یک ربع ساعت دیگر می‌جوشانیم. این عمل را تا سه بار تکرار می‌کنیم.
آنگاه شکر را با کمی آب مات می‌کنیم و یک لیوان آب پرتقال به شکر اضافه می‌نماییم. حلقه‌های پرتقال را که تا حد امکان و به آهستگی با نوک کارد هسته‌های آن را درآورده‌ایم در شیره می‌ریزیم و با هم در حرارت ملایم می‌جوشانیم تا قوام بیاید. مربا را یک شب در ظرف نگه می‌داریم اگر دوباره شیره رقیق شد، پرتقال‌ها را درآورده و شیره را یک جوش دیگر می‌دهیم و پرتقال‌ها را دوباره داخل آن می‌ریزیم و برمی‌داریم. وقتی که خنک شد، مربا را در ظرف دردار می‌ریزیم و در جای خنک نگه می‌داریم.

منبع: مجله شمالگردی

دسته ⇐ مربای گیلانی

0