اخبار گلستان

درگیری شکارچیان غیر مجاز با محیط بانان در بندر ترکمن

اخبار گلستان : سرپرست روابط عمومی محیط زیست گلستان از درگیری مسلحانه شکارچیان غیرمجاز با محیط بانان در حوزه شهرستان ترکمن و
..

درگیری مسلحانه در بندر ترکمن

شمال گردی : اخبار گلستان

گلستان , اخبار گلستان ,اخبار , اخبار داغ , اخبار فرهنگی , اخبار ایران , اخبار ورزشی, خبر ورزشی , اخبار روز , اخبار داغ روز ,اخبار اقتصادی , خبر اقتصادی ,  جدیدترین خبرها , مهمترین خبرها , خبر , خبر روز , خبر روز , سایت تحلیلی خبر , خبرهای روز , خبر ایران , اخبار سینما , خبر فرهنگی , خبر سیاسی , اخبار مذهبی , اخبار سیاسی , اخبار جهان , خبر جهان ,  ,  بندرترکمن , بندر ترکمن

سرپرست روابط عمومی محیط زیست گلستان از درگیری مسلحانه شکارچیان غیرمجاز با محیط بانان در حوزه شهرستان ترکمن و زخمی شدن یک شکارچی خبر داد.

احمد دباغیان اظهار داشت: ماموران اداره یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان در ماموریت گشت و کنترل حوزه استحفاظی بندرترکمن به دو گروه شکارچی متخلف برخورد کردند که در حاشیه تالاب گمیشان در حال شکار پرندگان بودند.

به گفته وی، مامورین به دو گروه تقسیم شده و نسبت به دستگیری این متخلفان اقدام کردند که یکی از این شکارچیان در مواجه با فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با نشانه رفتن اسلحه و تهدید به مرگ قصد فرار داشت که در این درگیری، شکارچی متخلف از ناحیه دست هدف گلوله قرار گرفت و زخمی شد که توسط محیط بانان به مراکز درمانی شهرستان انتقال یافت.

دباغیان اضافه کرد: از این متخلف تعداد 12 پرنده چنگر، یک قبضه اسلحه تک لول مجاز، قطار فشنگ و یک فروند قایق چوبی کشف و ضبط شد.

به گفته وی دو تن از شکارچیان نیز با استفاده از تاریکی هوا موفق به فرار شدند که تلاش ماموران برای دستگیری آنان ادامه دارد.

تالاب بین المللی گمیشان با دارا بودن وسعتی در حدود بیست هزار هکتار در شمال غربی شهرستان گمیشان و در شمال غرب استان گلستان در منطقه مرزی با کشور ترکمنستان واقع شده است.

همه ساله این تالاب میزبان تعداد زیادی از پرندگانی است که از نیم کره شمالی به مناطق جنوبی مهاجرت می کنند و ماه ها در این محل حضور داشته و مجددا برای جوجه آوری به وطن اصلی خود باز می گردند.

این روزها شاهد حضور ده ها گونه پرنده مهاجر در تالاب گمیشان هستیم که برای زمستان گذرانی به این منطقه می آیند و از میان آنها می توان انواع غازها و اردک ها و آب چلیک ها، چوب پا و اردک ها را نام برد.

در میان این پرندگان انواع نادر هم وجود دارد که در خطر انقراض بوده اما حمایت شده هستند که می توان به غاز پیشانی سفید، گیلان شاه، غاز خاکستری، قوی گنگ و قوی فریاد کش اشاره کرد.

توجه : شهرستان های ترکمن و گمیشان در شمال غرب گلستان واقع هستند.

شمال گردی

گرگان آنلاین

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *