حلوای دنده کو – شیرینی گیلانی

حلوای دنده کو یکی از شیرینی‌های مخصوص و بومی شهر ضیابر از توابع شهرستان صومعه‌سرا می‌باشد…

حلوای دنده کو  حلوا دنده کو  حلوا دنده کو گیلانی  شیرینی گیلانی  حلوای گیلانی

حلوا دنده کو گیلانی

حلوای دنده کو , حلوا دنده کو , حلوا دنده کو گیلانی , شیرینی گیلانی , حلوای گیلانی , طرز تهیه حلوا دنده کو , طرز تهیه حلوای دنده کو گیلانی , دستور حلوای دنده کو

شیرینی گیلانی

مواد لازم:

آرد برنج نرم (از برنج خوب شمال تهیه شده‌باشد) ۳۰۰ گرم

عسل صاف شده خوب ۳۰۰ گرم

مغز هل ساییده شده ۱ قاشق مرباخوری

زنجبیل ساییده شده ۱ قاشق مرباخوری سرپُر

مواد لازم برای مایه داخل شیرینی:

مغز گردوی چرخ‌کرده ۱۰۰ گرم

آرد برنج سرخ‌شده ۴۰ گرم

آرد برنج سرخ‌شده ۴۰ گرم

آرد برنج سرخ‌شده برای بازکردن خمیر تقریباً ۱۵۰ گرم

طرز تهیه:

آرد برنج نرم را الک کرده با حرارت ملایم سرخ می‌کنیم تا بوی خامی آن برود و به رنگ طلایی روشن درآید. عسل را روی حرارت ملایم آب می‌کنیم تا جوش بیاید (نباید زیاد بجوشد چون شیرینی سفت خواهد شد) و بعد می‌گذاریم عسل ولرم شود. آنگاه آرد را با عسل مخلوط کرده و کمی مغز هل و زنجبیل را به آن اضافه نموده چنگ می‌زنیم تا به صورت یک خمیر نرم درآید. سپس در یک تاوه دو تا سه قاشق غذاخوری کره ریخته آن را آب می‌کنیم و شعله زیر تاوه را خاموش می‌کنیم و می‌گذاریم کره ولرم بماند. آنگاه از خمیر گلوله‌های کوچک یا بزرگ مطابق دلخواه تقریباً ۲۵ یا ۳۰ گرمی برداشته و آنها را درون تاوه روی کره می‌چینیم که تا پایان کار ولرم بماند. سپس روی تخته خمیربازکن کمی آرد سرخ‌شده می‌پاشیم و گلوله‌های خمیر را یک‌به‌یک روی آن با وردنه خیلی نازک به فرم بیضی یا مستطیل باز می‌کنیم بعد مغز گردوی چرخ‌کرده را با ۴۰ گرم آرد سرخ‌شده و بقیه مغز هل و زنجبیل مخلوط نموده روی لواش باز شده تقریباً به مقدار یک قاشق غذاخوری می‌پاشیم. سپس لواش را از عرض یکبار به وسط تا زده و بعد طرف دیگر را روی آن برمی‌گردانیم تا سه‌لا شود. آنگاه روی لواش کمی آرد سرخ‌شده می‌پاشیم.
از طول دو سر لواش را به وسط تا می‌زنیم تا لبه دو سر در کنار هم قرار بگیرند و بعد باز لواش را از طول دولا می‌کنیم، در نتیجه شیرینی ما به فرم مستطیل یا مربع درخواد آمد. اطرافش را کمی فشار می‌دهیم تا به هم بچسبد. آن را در ظرف دردار می‌چینیم تا خشک نشود.

منبع: مجله شمالگردی

دسته ⇐ شیرینی گیلانی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *