گل پالوده – دسر گیلانی

طرز تهیه: برنج را تمیز می‌کنیم و چند آب می‌شوییم. برنج را بدون نمک یک شب در آب سرد می‌خیسانیم…

گل پالوده  گل پالوده گیلانی  دسر گیلانی  شیرینی گیلانی  طرز تهیه گل پالوده

گل پالوده گیلانی

گل پالوده , گل پالوده گیلانی , دسر گیلانی , شیرینی گیلانی , طرز تهیه گل پالوده , تهیه گل پالوده , دستور پخت گل پالوده , درست کردن گل پالوده , غذای گیلانی , تهیه گل پالوده گیلانی , طرز تهیه گل پالوده گیلانی

دسر گیلانی

مواد لازم:

پَرِ گل محمدی تازه ۴۰۰ گرم

برنج خوب شمال یک و یک‌دوم لیوان

کره ۵۰ گرم

شیر ۱۰ لیوان

شکر تقریباً ۳ لیوان

نمک یک پَر

طرز تهیه:

برنج را تمیز می‌کنیم و چند آب می‌شوییم. برنج را بدون نمک یک شب در آب سرد می‌خیسانیم، روز بعد آن را از آب درمی‌آوریم و می‌ساییم (طرز تهیه آن فرنی توضیح داده شد) و یا برنج را از آب درمی‌آوریم و برنج مرطوب را در آسیاب برقی می‌ساییم تا به صورت خمیر نرم دربیاید.
سپس آن رابا ۴ یا ۵ لیوان آب سرد مخلوط می‌کنیم و از صافی ریز با پارچه ململ رد می‌کنیم تا صاف شود. آن را در یک قابلمه لعابی مناسب همراه یک پَر نمک می‌ریزیم. قابلمه را روی آتش ملایم می‌گذاریم و مرتب هم می‌زنیم تا گلوله نشود و از هم باز شود و غلیظ گردد. سپس شیر را به مایه اضافه می‌نماییم . آهسته هم می‌زنیم و می‌گذاریم آرام بجوشد. شکر را هم می‌ریزیم تا چند جوش دیگر بزند. سپس پَره‌های گل محمدی مخصوص شمال را تمیز می‌کنیم و در آبکش می‌ریزیم. قدری آب سرد از روی آن رد می‌کنیم. بعد گل‌ها را با کارد یا ساطور کمی خرد نموده، با کره تفت می‌دهیم، کمی که رنگش تغییر کرد، گل را هم به مایه شیر و شکر اضافه می‌نماییم و باز می‌گذاریم مدتی در حرارت ملایم آهسته بجوشد. وقتی که مثل فرنی جوش‌های مخصوص زد و در سطح آن چین‌چین تشکیل شد، گل پالوده حاضر است، آن را برمی‌داریم و در ظرف‌های کوچک یک‌نفره یا ظرف‌های بزرگ‌تر می‌ریزیم. بدون آنکه ظرف‌ها را حرکت دهیم، می‌گذاریم تا سرد شود وگرنه مثل فرنی می‌بُرد و آب می‌اندازد. گل پالوده دسر بسیار خوشمزه و مقوی و معطری است. گل محمدی را می‌توان در فصل بهار و فراوانی آن تهیه نمود و بعد از تفت دادن با کره در فریزر نگهداری کرد.

توضیح آنکه بهتر است فقط از گل محمدی گیلان استفاده شود، چون گل محمدی شهرهای دیگر ایران اگر به مقدار زیاد خورده شود، اعث ناراحتی معده می‌گردد و نهایتاً اسهال می‌آورد.

منبع: مجله شمالگردی

دسته ⇐ دسر گیلانی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *