رشته خوشکار – شیرینی گیلانی

رشته خوشکار از تنقلات‌های شب‌های ماه رمضان گیلانی‌ها است…

رشته خوشکار  تهیه رشته خوشکار  شیرینی گیلانی  درست کردن رشته خوشکار

رشته خوشکار گیلانی

رشته خوشکار , تهیه رشته خوشکار , شیرینی گیلانی , رشته خوشکار گیلانی , درست کردن رشته خوشکار , رشته خوشکار لقمه‌ای , ماه رمضان

شیرینی گیلانی

رشته خوشکار از تنقلات‌های شب‌های ماه رمضان گیلانی‌ها است. در قدیم رسم بر این بود که رشته خوشکار را پنجاهی می‌خریدند که هر پنجاه عبارت از ۱۴ عدد بود، ولی امروزه آن را عددی می‌خرند. رشته حاضر است و فقط باید هر روی آن را در روغن سرخ کنند تا کمی طلایی شود ولی خوشکار را در منزل به اصطلاح بار می‌ریزند و یا گاهی مغز گردو و شکر را حاضر می‌کنند و به رشته‌ریزی می‌فرستند تا خوشکار را هم در آنجا حاضر کنند و بعد آن را هم مثل رشته در چند قاشق روغن سرخ می‌کنند.

مواد لازم:

مغز گردو برای دو پنجاه خوشکار (۲۸ عدد) ۳۵۰ گرم
شکر ۲۰۰ گرم
هل کوبیده و دارچین به مقدار کافی
مغز پسته ۵۰ گرم

طرز تهیه:
خوشکار را به فرم رشته می‌ریزند ولی نازکتر و به شکل مستطیل است. برای تهیه خوشکار مغز گردو را چرخ می‌کنیم. گردوی چرخ کرده را با شکر و هل و دارچین مخلوط می‌نماییم. به مقدار یک قاشق غذاخوری از مایه مغز گردو را برمی‌داریم و در قسمت بالای این مستطیل می‌ریزیم. دو طرف گوشه بالا را روی این مایه تا می‌زنیم. بعد آن را لول می‌کنیم تا مایه مغز گردو در وسط خوشکار قرار گیرد و به فرم یک استوانه دربیاید. بعد با پهلوهای دو دست، دو سر این لوله را کمی فشار می‌دهیم که به هم بچسبد و مغزگردو بیرون نریزد. آنگاه خوشکارها را مثل رشته در کمی روغن از هر دو رو سرخ می‌کنیم.

طرز تهیه شربت (شیره) رشته خوشکار:
مواد لازم:
شکر ۲ لیوان
آب ۱ لیوان
مغز هل و گلاب به مقدار کافی

شکر را با آب مخلوط می‌کنیم، روی آتش می‌گذاریم تا شکر قوام آید ولی زیاد غلیظ نشود. مقداری مغز هل کوبیده و گلاب را با آن مخلوط می‌کنیم و آتش را ملایم می‌نماییم، یک جوش که زد حاضر است.

طرز در شیره گذاشتن رشته خوشکار:
ابتدا رشته‌ها را که قبلاً سرخ کرده‌ایم، به تدریج در شیره می‌گذاریم. چند دقیقه بعد که شیره را به خود گرفت و کمی نرم شد با کفگیر برمی‌داریم در یک دیس می‌چینیم، بعد خوشکارها را هم به همان طریق در شیره می‌گذاریم کمی که نرم شد با کفگیر درمی‌آوریم در طرف دیگر دیس می‌چینیم و روی آنها یکی دو قاشق شیره می‌ریزیم و بعد خلال پسته روی آن می‌پاشیم.
رشته خوشکار را باید داغ سر میز برد و باید گرم میل نمود. گاهی خانم‌‌های باسلیقه و نکته‌سنج گیلانی رشته خوشکار را در مهمانی‌ها به صورت ظریف‌تری تهیه می‌نمایند که آن را رشته خوشکار لقمه‌ای می‌نامند. به این صورت که قبل از سرخ کردن رشته، آن را با قیچی تمیز نصف می‌کنند و خوشکار را هم قبل از ریختن مایه گردو نصف نموده و بعد بار می‌ریزند و سرخ می‌کنند. رشته خوشکاری که به این طریق آماده می‌شود، نه تنها زیباست بلکه خوردنش هم آسان است.

طرز تهیه مواد اولیه رشته خوشکار در منزل:
مواد لازم:
برنج خوب درجه یک ۵ لیوان معمولی
آدر گندم ۱ لیوان

طرز تهیه:
برنج را چند بار می‌شوییم و در آب سرد خیس می‌کنیم می‌گذاریم یک شب بماند. بعد برنج را از آب درمی‌آوریم، در صافی می‌ریزیم تا آبش برود. سپس آن را در یک سینی بزرگ پهن می‌کنیم و کمی هوا می‌دهیم. برنج را که نم‌دار است در آسیاب دستی آرد می‌نماییم از پارچه خیلی نازک (وال) رد می‌کنیم تا آرد نرم به دست آید. آرد گندم را با آن مخلوط می‌کنیم. با کمی آب دو آرد را خمیر می‌کنیم. (خمیر شل).
خمیر را در نمکیار دو سه بار می‌ساییم تا حالت کشدار پیدا کند. در آن صورت مایه برای ریختن رشته خوشکار حاضر است. آنگاه آن را با کمی آب مخلوط می‌کنیم تا مایه شلی (به غلظت ماست) که بتوان آن را با شانه رشته‌ریزی ریخت، آماده شود. سپس یک تشت یا سینی را روی  آتش ملایم قرار می‌دهیم و به سطح آن کمی زرده تخم‌مرغ و کره می‌مالیم، چرب می‌کنیم و بعد کمی از مایه را در شانه (قیف) میریزیم و با مهارت و سرعت آن را به شکل رشته باز (رشته تا نشده) در سینی میریزیم آنگاه در نیمی از رشته‌ها مغز گردو و شکر میریزیم و مطابق دستور فوق (رجوع شود به تهیه خوشکار) خوشکار درست می‌کنیم. بقیه را چندبار تا می‌‎زنیم که تقریباً رشته به عرض ۵ سانتی‌متر و طول ۱۰ سانتی‌متر دربیاید. بعضی از خانم‌های کدبانوی شمال به جای شانه ریز از نوک انگشت‌های دست استفاده می‌کنند. البته تمرین لازم دارد تا بتواند رشته‌ها را مثل شانه به طور یکنواخت و خیلی نازک بریزند. چنانچه از اسمش برمی‌آید قطر رشته‌ها نباید ضخیم باشد. رشته خوشکاری را که به این طریق تهیه می‌شود مطابق دستور فوق سرخ می‌کنند و شیره می‌زنند.
توضیح آنکه اگر آسیاب دستی در دسترس نباشد برنج مرطوب را می‌توان در آسیاب برقی آرد نمود و بعد آرد را از پارچه ململ یا وال نازک رد نمود تا صاف شود.

منبع: مجله شمالگردی

دسته ⇐ شیرینی گیلانی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *