طرز تهیه حلوای به – حلوای گیلانی

طرز تهیه: در تهیه حلوای بِه،  خوشرنگ بودن آن مورد توجه است. برای این منظور باید حلوای به را هم مثل مربای به در دیگ مسی سفید کرده طبخ نمود.

حلوای به  حلوای گیلانی  شیرینی گیلانی  حلوای به گیلانی  تهیه حلوای به  شیرینی شمالی

حلوای به گیلانی

حلوای به , حلوای گیلانی , شیرینی گیلانی , حلوای به گیلانی , تهیه حلوای به , شیرینی شمالی

حلوای گیلانی

مواد لازم:

به خوب و سالم ۳ کیلوگرم

شکر ۴۵۰ گرم (یا در ازای هر دو کاسه به له شده یک کاسه شکر)

آب ۳ لیوان

دانه مغز هل نیم‌کوبیده یک قاشق چایخوری

خلال بادام ۱۰۰ گرم

پودر پسته به مقدار کافی

طرز تهیه:

در تهیه حلوای بِه،  خوشرنگ بودن آن مورد توجه است. برای این منظور باید حلوای به را هم مثل مربای به در دیگ مسی سفید کرده طبخ نمود. به خوب و سالم را انتخاب می‌کنیم. پوست به‌ها را می‌گیریم و به‌ها را خرد می‌کنیم و قسمت سفتی وسط به‌ها را درمی‌آوریم و در فاصله پوست‌گرفتن و خرد کردن به‌ها را در ظرف آب سرد قرار می‌دهیم تا سیاه نشود. وقتی که همه به‌ها را حاضر کردیم آنها را می‌شوییم و با سه لیوان آب و چند قاشق شکر در دیگ مسی می‌ریزیم و در دیگ را می‌گذاریم و به‌ها را دو ساعت در حرارت خیلی ملایم قرار می‌دهیم تا به کاملاً پخته شود و آب به تقریباً جمع شود. باید دقت کرد و گاهی آن را هم زد تا به ته نگیرد بعد با گوشت‌کوب تمیز بِهِ پخته شده را له می‌کنیم. بقیه شکر را روی بِه می‌ریزیم و در حرارت ملایم مرتب آن را هم می‌زنیم تا به و شکر با هم تفت داده شود و آب آن کاملاً جمع شود و قوام بیاید.. به طوری که وقتی مایه را هم می‌زنیم از ظرف جدا بشود و به صورت توده درآید. ولی باید دقت کرد که بِه شکرک نزند. سپس خلال بادام را اضافه می‌نماییم یک تفت دیگر می‌دهیم و مغز هل کوبیده شده را با آن مخلوط می‌کنیم. آنگاه مایه بِه را در یک سینی مناسب به قطر ۱/۵ سانتی‌متر پهن می‌کنیم و سطح حلوا را با پشت قاشق به سرعت صاف می‌کنیم و می‌گذاریم سرد شود. سپس با یک کارد تیز حلوا را به شکل لوزی یا چهارگوش‌های کوچک می‌بریم و روی آنها مقداری پسته چرخ‌کرده می‌پاشیم. وقتی که کاملاً  سرد شد، آنها را در یک ظرف دردار می‌چینیم تا زیاد خشک نشود.
نکته دیگر این‌که می‌توان حلوای به را در فصل فراوانی به تهیه و در فریزر یا یخچال نگهداری نمود و در ایام عید از آن استفاده کرد.

طریقه دیگری که برای اندازه‌گیری شکر این حلوا به کار می‌بریم آن است که پس از آن که به کاملاً پخته شد و آن را با گوشت‌کوب له کردیم با کاسه پیمانه می‌کنیم و در ازای هر دو کاسه به یک کاسه شکر می‌ریزیم.

منبع: مجله شمالگردی

دسته ⇐ حلوای گیلانی

0