عسلی حلوا – حلوای گیلانی

طرز تهیه: برای تهیه آرد عسلی حلوا برنج خوب شمال را چندین بار با آب می‌شوییم بعد ۲۴ ساعت بدون نمک در آب سرد خیس می‌کنیم…

عسلی حلوا  حلوا  حلوا گیلانی  عسلی حلوا گیلانی  حلوای گیلانی  عسلی حلوای گیلانی

عسلی حلوا گیلانی

عسلی حلوا , حلوا , حلوا گیلانی , عسلی حلوا گیلانی , حلوای گیلانی , عسلی حلوای گیلانی , حلوا عسلی گیلانی , حلوای گیلان , غذای گیلانی , شیرینی گیلانی , شیرینی گیلان , حلوا عسلی گیلان

حلوای گیلانی

آرد برنج نرم ۱ کیلوگرم

عسل صاف شده ۷۰۰ گرم

کره ۵۰۰ گرم

پسته چرخ‌کرده و مغز هل کوبیده به مقدار کافی

طرز تهیه:

برای تهیه آرد عسلی حلوا برنج خوب شمال را چندین بار با آب می‌شوییم بعد ۲۴ ساعت بدون نمک در آب سرد خیس می‌کنیم. در این فاصله چندبار آب برنج را عوض می‌کنیم. برنج را در صافی می‌ریزیم تا آب آن گرفته شود، سپس آن را در یک سینی بزرگ پهن می‌کنیم و کمی هوا می‌دهیم. بعد برنج را که هنوز مرطوب است در آسیاب‌دستی یا برقی یا با هر وسیله دیگر می‌‍کوبیم و آرد می‌کنیم آنگاه آرد را الک می‌نماییم.

طرز تهیه حلوا عسلی:

آرد برنج الک کرده را با کره داغ که قبلاً کف کره را گرفته‌ایم کمی تفت می‌دهیم (نباید زیاد سرخ شود). عسل صاف شده را در ظرف می‌ریزیم و روی حرارت ملایم می‌گذاریم تا عسل داغ شده و آب بشود (نباید بجوشد). آرد را زمین می‌گذاریم وقتی که ولرم شد و عسل هم کمی ولرم باشد با هم مخلوط می‌کنیم و با دست مالش می‌دهیم تا آرد و عسل به هم جذب شوند. مایه را در یک سینی مناسب که کمی چرب کرده‌ایم به قطر ۱.۵ سانتی‌متر به طور یکنواخت پهن می‌کنیم و با پشت قاشق‌چوبی صاف می‌کنیم. وقتی که کمی سرد شد آن را به شکل لوزی یا چهارگوش می‌بریم و روی آن مغز پسته چرخ کرده با کمی مغز هل کوبیده می‌پاشیم و در ظرف‌های دردار می‌چینیم و در آن را می‌بندیم تا حلوا خشک نشود.

توضیح اینکه چون در حلواها و شیرینی‌های سنتی ایرانی گاهی اندازه‌ها کم و زیاد می‌شود بهتر است که کره و عسل را به تدریج هرچقدر که آرد برد بریزیم.

منبع: مجله شمالگردی

دسته ⇐ حلوای گیلانی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *