ماهی دودی – غذای گیلانی

در شمال شوری ماهی دودی را مثل شهرهای دیگر ایران نمی‌گیرند، بلکه آن را با همان مزه شور مصرف می‌کنند…

ماهی دودی  ماهی دودی گیلانی  ماهی شور  خوراک ماهی دودی  غذای گیلانی

ماهی دودی گیلانی

ماهی دودی , ماهی دودی گیلانی , ماهی شور , خوراک ماهی دودی , غذای گیلانی , خوراک ماهی دودی , غذای شمالی , ماهی شور گیلانی

غذای گیلانی

در شمال شوری ماهی دودی را مثل شهرهای دیگر ایران نمی‌گیرند، بلکه آن را با همان مزه شور مصرف می‌کنند.

“روش اول”

ماهی دودی را به دلخواه به سه یا چهار قسمت تقسیم می‌کنیم. تکه‌های ماهی را روی آتش کز می‌دهیم یا چند دقیقه در فر می‌گذاریم و بدین وسیله پوست آن را درسته می‌کَنیم. از قسمت ستون فقرات هر تکه را دو قسمت می‌کنیم استخوان ستون فقرات را می‌گیریم و در روغن کمی سرخ می‌کنیم. ماهی نباید زیاد خشک شود. این ماهی با سبزی‌پلو و شویدپلو و باقلا پلو صرف می‌شود.

“روش دوم”

تکه ماهی دودی را در یک کاسه کوچک می‌گذاریم. وقتی که آب پلو جمع شد کاسه را روی پلو می‌گذاریم و دَرِ دیگِ پلو را می‌گذاریم تا ماهی با بخار پلو پخته شود و آب شور آن کمی گرفته شود. بعد ماهی را از قسمت ستون فقرات دونیم می‌کنیم و استخوان ستون فقرات را می‌گیریم. این ماهی را به همین طریق می‌شود صرف کرد و یا اینکه باز دو طرف ماهی را در کمی روغن سرخ می‌کنیم و با کته و انواع پلو و خورش صرف می‌نماییم.

یا برای گرفتن شوری ماهی دودی آن را چند ساعت در آب سرد قرار می‌دهیم و آب سرد را چندین‌بار عوض می‌کنیم. آنگاه به طریق فوق پوست آن را جدا می‌کنیم و کمی در روغن تفت می‌دهیم.

منبع: مجله شمالگردی

دسته ⇐ غذای گیلانی

0

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *