تالاب انزلی اوضاع خوبی ندارد, ۵۸۰ هزار تن رسوب سالانه وارد این تالاب می شود.

در سه اخیر آسیب های زیادی به تالاب انزلی وارد شده است و ورود فاضلاب از رودخانه های گوهررود و زرجوب آلودگی هایی را وارد تالاب کرده است.

تالاب انزلی عکس تالاب انزلی تصاویر تالاب انزلی اخبار انزلی اخبار گیلان

تالاب انزلی , عکس تالاب انزلی , تصاویر تالاب انزلی , اخبار انزلی , اخبار گیلان

قربانعلی محمدپور: در سه اخیر آسیب های زیادی به تالاب انزلی وارد شده است و ورود فاضلاب از رودخانه های گوهررود و زرجوب آلودگی هایی را وارد تالاب کرده است.

وی ادامه داد: ورود سالانه ۵۸۰ هزارتن رسوبات به این تالاب و عملکرد تالاب خواران کم کم جان این تالاب را می گیرد.

محمدپور خاطر نشان کرد: پسماند مستقیم زندگی تالاب را نشانه گرفته است و شیرابه های سراوان لطمه های جدی به تالاب می زند و باید مانع ورود رسوبات جدید به تالاب شویم همانطور که دولت برای این موضوع برنامه دارد و در حوزه جنوبی تالاب احیای این اکوسیستم در حال انجام است. ما نیز در شهرستان صومعه سرا در بخش سلکه وارد فاز اجرایی شده ایم.

محمدپور ادامه داد: زندگی مردم را باید به تالاب انزلی گره بزنیم. همه کوتاهی کردیم از سهل انگاری مدیران تا تصرف توسط مردم و چشم پوشی دهیاران گناه همه است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از آزادسازی بخشی از اراضی تصرف شده خبر داد و افزود: دهیاران روستاهای حاشیه تالاب میتوانند در حفاظت از تالاب موثر باشند.

قربانعلی محمدپور تصریح کرد: با کمک دهیاران و کارکردهای اجتماعی منجر به پیشگیری از افزایش رشد سنبل آبی در مناطق تالابی شده ایم.

مدیرکل حفاظت زیست گیلان ادامه داد:علیرغم تحریم ها دستگاهی پیشرفته برای جمع آوری پسماندهای شناور در تالاب انزلی خریداری شد.

محمدپور از لایه روبی حیات وحش سرخانکل خبر داد و گفت:با اجرای این کار شاهد رونق کار صیادی و گردشگری در استان بوده ایم.

وی به پیوند بخش گردشگری به تالاب انزلی خبر داد و گفت:شاهد ایجاد روستاهای بی زباله بودیم و این باید برای نفع مردم باید توسعه دهیم.

محمدپور خاطر نشان کرد:دهیاران به محض مشاهده ورود فاضلاب به تالاب انزلی دستگاه های متخلف را شناسایی کنند و از تخلفشان جلوگیری کنند.

منبع: دیار میرزا

شمال گردی

0