بذر کاری گیاهان

بیشتر گیاهان یکساله، بذرشان ابتدا در فضاهای سرپوشیده (گلخانه، شاسی) کاشته شده، سپس به محل اصلی در فضای باز منتقل می‌شوند…

بذر کاری  بذر کاری گیاهان  گلکاری  آموزش باغبانی  نگهداری ازگل  آموزش بذرکاری  بذرپاشی  گل و گیاه زینتی

بذر کاری

بذر کاری , بذر کاری گیاهان , گلکاری , آموزش باغبانی , نگهداری ازگل , آموزش بذرکاری , بذرپاشی , بذر

گل و گیاه

بیشتر گیاهان یکساله، بذرشان ابتدا در فضاهای سرپوشیده (گلخانه، شاسی) کاشته شده، سپس به محل اصلی در فضای باز منتقل می‌شوند. گیاهان زمانی به فضای بیرون منتقل می‌شوند که خطر یخبندان برطرف شده باشد. البته برخی گیاهان یکساله را می‌توان بطور مستقیم در فضای بیرون کشت نمود. گیاهانی مانند گل گندم، کوکنار، خشخاش زینتی، تاج خروس، آلسیوم شیرین، ژیپسوفیلا، نخود شیرین و … این گیاهان باید در ابتدای بهار کاشته شوند.
در مورد گیاهان کشت شده، در خزانه اول (گلخانه و شاسی) باید تا زمانی که خاک گرم شده به دمای ۵٫۱۵ برسد، صبر نمود و سپس آنها را به فضای بیرون منتقل کرد.

اگر بذرهای شما در گلدان‌های پیت Peat قرار دارند، می‌توان آنها را مستقیماً به زمین اصلی برد و کاشت. اما اگر بذرهای خیلی کوچکی داشته‌اید که در سینی کشت رشد کرده‌اند، شاید بهتر باشد پیش از انتقال به زمین اصلی در ظروف بزرگتری خزانه شوند و سپس به زمین اصلی منتقل گردند (پس از رشد بیشتر) یا می‌توان آنها را به گلدان‌های پیتی منتقل کرد و پس از رشد بیشتر به زمین منتقل شوند.

سپس نهال بذرها را در زمان انتقال در همان عمقی که در ظرف اولیه بوده‌اند بکارید (نه عمیق‌تر و نه سطحی‌تر). با آرامی خاک پیرامون آنها را بفشارید تا مستقر شوند و بخوبی آبیاری نمایید.

برای تحریک به رشد بهتر، می‌توانید ۱ قاشق غذاخوری از کودهای محلول در آب که فسفر زیادی دارند در ۴ لیتر آب حل کرده، پس از انتقال به خاک اضافه کنید (محلول).

منبع: مجله شمالگردی

دسته ⇐ گیلانگردی

1+

توجه: قبل از ارسال نظر به نکات زیر توجه کنید :

  • • چنانچه شمالی هستید, لطفا نظرات را به زبان شیرین محلی تان بنویسید.
  • • نظراتی که به صورت فینگلیش نوشته شده باشند, تایید نخواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *